فضای ابری و سرور مجازی

یکی از اولین مواردی که پس از راه‌اندازی سایت باید در نظر داشته باشید، امکان ارتقا سرویس است که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید. اگر هنوز از هاست اشتراکی که از ابتدا سایت را روی آن راه‌اندازی کرده‌اید استفاده می‌کنید، زمان آن فرا رسیده که به داشتن یک سرور مستقل فکر کنید. سرور مجازی ابری و سرور اختصاصی یکی از دو انتخابی است که می توانید داشته باشید اما، این انتخاب منوط بر شناخت تفاوت بین این دو سرویس است.

خدمات ما

مزایای سرور ابری در چیست؟

• گفتیم که در یک ابر ، کامپیوتر هایی که در یک موقعیت مکانی متمرکز نشده اند می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در یک سرور ابری ، اطلاعات در کامپیوتر های یک ابر ذخیره می شوند. بنابراین یکی از مزیت های سرور ابری در این است که در صورت بروز حوادث غیر مترقبه نظیر نقص در سخت افزار یا آتش سوزی ، سرویس دادن به درخواست کننده گان متوقف نخواهد شد.

• سرور ابری هزینه ها را کاهش می دهد. در یک سرور ابری ، شما فقط به اندازه مصرف از سرور هزینه پرداخت خواهید کرد. بنابراین زمانی که نیاز به فضای ذخیره بیشتر داشته باشید، می توانید در هر زمان از طریق پنل اختصاصی خود سرور را ارتقا داده و هزینه آن را پرداخت کنید. سرور ابری خاصیت Redundant دارد.

راه حل

راه حل

سرور مجازی یا VPS

سرور مجازی یا VPS، در واقع یک ماشین مجازی است که بر بستر یک سرور فیزیکی قدرتمند راه‌اندازی شده است. بر روی این سرور فیزیکی، چندین سرور مجازی راه‌اندازی می‌شود. در این روش، منابع سرور اصلی، بین سرورهای مجازی تقسیم می‌شود و هر سرور مجازی، منابع مخصوص به خود را دارد و از بقیه سرورها مجزاست. در خرید سرور مجازی در شرایط مشخص، سرور مربوطه می تواند برای افزایش عملکرد، بین سرورهای فیزیکی مختلف جا به جا شود.

تلاش ما

مزایای سرور ابری

2

رفع مشکل تامین سرعت و پهنای باند اینترنت

1

عدم نیاز به خرید سیستم رایانه و سرور سخت افزاری

4

تامین امنیت ارتباط با نرم افزارهای مالی تحت اینترنت

3

پشتیبان گیری اطلاعات به صورت اتوماتیک

تجربه تکنولوژی

تجربه تکنولوژی

توجه داشته باشید سرور مجازی، کاملا با هاست اشتراکی متفاوت است و بر خلاف هاست اشتراکی، می‌توان کلیه منابع و قدرت پردازشی سرور را، در اختیار یک سایت قرار داد.
هر سرور مجازی، سیستم عامل جداگانه‌ای دارد و کاملا مستقل از دیگر سرورها است، بطوری که هر یک از کاربران، بطور مستقل بر روی یک ماشین مجازی مجزا قرار می‌گیرند. سرورمجازی با شبیه‌سازی محیط یک سرور اختصاصی فیزیکی، به شکل قابل توجهی هزینه ها را کاهش داده است.