امنیت شبکه

امنیت شبکه (Network Security)؛ یعنی مقررات و سیاست‌های اتخاذ شده توسط مدیریت شبکه که برای امنیت رایانه و جلوگیری از حملات سایبری گذاشته می‌شود. این کار برای جلوگیری و نظارت روی دسترسی‌های غیرمجاز استفاده می‌شود، یعنی محدودیت‌هایی گذاشته می‌شود که کلاهبرداری رایانه‌ای به صفر رسیده و Network Security به طور کامل اجرا شود. خدمات شبکه دارای فازهای مختلفی است که مواردی همچون امنیت شبکه تا امنیت اجرایی شبکه جزء این دسته هستند. می‌دانید امنیت شبکه به چه عواملی وابسته است؟ رعایت نکردن چه مواردی باعث به وجود آمدن مشکلات امنیتی می‌شود؟ همین حالا با ما تماس بگیرید.

امنیت فیزیکی شبکه

 منظور از امنیت فیزیکی، حفظ امنیت اجزا و تجهیزات شبکه است. حفظ امنیتی فیزیکی مواردی از قبیل هارد، سرور، روتر و کامپیوترها اولین کاری است که باید برای داشتن یک شبکه امن در نظر داشته باشید.

امنیت فنی شبکه

 منظور از امنیت فنی آن است که شما با روش‌های فنی امنیت تمام اطلاعات داخل شبکه را پیاده سازی کنید. این حفاظت می‌تواند شامل ارائه دسترسی باشد که در ادامه در بخش انواع امنیت شبکه به بررسی آن می‌پردازیم.

امنیت اجرایی شبکه

منظور از امنیت اجرایی محدود سازی دسترسی افراد مختلف به شبکه بر اساس نیاز است. اگر شخصی نیازی به فایلی ندارد، نیازی به دسترسی به آن نخواهد داشت.

firewall

نقش فایروال در امنیت شبکه

یکی از سدهایی که عموما باعث جلوگیری از ترافیک مخرب شبکه می‌شود فایروال است. سد کردن  اصلی‌ترین وظیفه آن است. این لایه هم می‌تواند به صورت نرم افزاری پیاده سازی شود و هم می‌تواند به صورت سخت افزاری در شبکه وجود داشته باشد. با استفاده از قوانین و پروتکل‌هایی که عموما توسط پشتیبانی شبکه کامپیوتری مشخص می‌شود، امنیت در شبکه به خوبی برقرار خواهد شد. 

antivirus

نصب آنتی ویروس شبکه

یکی از اقداماتی که مشاوره شبکه عموما وجود آن را در هر شبکه‌ای لازم و ضروری می‌داند آنتی ویروس است. آنتی ویروس‌های شبکه به خوبی می‌توانند در برابر انواع بد افزارها و ویروس‌ها مقاومت کنند. در صورتی که از آنتی ویروس مناسبی در شبکه خود استفاده کنید به راحتی می‌توانید تمامی دسترسی‌ها و همچنین فایل‌های خود را به صورت منظم و دقیق زیر نظر بگیرید.

Control people accessing the network

کنترل دسترسی افراد به شبکه

راه دیگری که می‌توان به درستی امنیت را درون یک شبکه مورد بررسی و آنالیز قرار داد، ارائه دسترسی مناسب با هر نقش در شبکه است. به راحتی با استفاده از این روش می‌توانید جلوی پیشروی هکرها را بگیرید. با تعیین سطح دسترسی برای هر نفر و عدم ارائه دسترسی به فایل‌ها به تمامی افراد می‌توانید به خوبی از امنیت داشتن فایل‌ها با خبر شوید. 

private-network

شبکه خصوصی مجازی

یکی از رایج‌ترین راه‌هایی که به وسیله آن می‌توان سطح امنیتی مناسبی برای خود فراهم آورد استفاده از شبکه خصوصی مجازی  یا همان vpn است.

نیاز به امنیت شبکه دارید؟

در صورتی که نیاز به خدمات امنیت شبکه دارید، کارشناسان امنیت شبکه ترازنت آماده پاسخ‌گویی هستند.  می‌توانید از طریق شماره‌ تماس‌های زیر با ما در تماس باشید. 

در رابطه با امنیت شبکه همچنان سوال دارید؟

سوالات

 شرکت‌های مختلف در حال حاضر به دنبال نیروی متخصص امنیت شبکه‌ هستند و روز به روز به شرکت‌های درخواست کننده این تخصص افزوده می‌شود بنابراین می‌توان گفت داشتن دانش در این زمینه می‌تواند یک شغل مناسب برای شما بسازد. 

راه‌های مختلفی برای دریافت آموزش امنیت شبکه وجود دارد، در حال حاضر وب سایت‌های مختلفی دوره‌های امنیت شبکه را برگزار می‌کنند، همچنین آموزشگاه‌های حضوری مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید برای آموزش دور‌ه‌های مختلف به آن‌ها مراجعه کنید.  

پس از معرفی انواع امنیت شبکه شاید به فکر داشتن یک متخصص امنیت شبکه در شرکت خود باشید و یا شاید بخواهید کار امنیت را به یک شرکت امنیت شبکه برون سپاری کنید. در حال حاضر شما برای دریافت خدمات امنیت شبکه دو گام راه پیش رو دارید، استفاده از خدمات شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه و یا جذب نیروی متخصص شبکه.

راهکارهای امنیت شبکه

تنها با چند راهکار امنیتی آسان شبکه آشنا شوید!

Frequently-Asked-Questions-About-Networking-min

Access control

کنترل دسترسی افراد به قسمت‌های مختلف شبکه

Antivirus and antimalware software

نصب نرم افزارهای امنیتی مناسب شبکه

Application security

حفظ امنیت نرم افزارهای شبکه

Data loss prevention

جلوگیری از  بین رفتن اطلاعات موجود در سیستم

انواع امنیت شبکه

با افزایش حملات سایبری امنیت شبکه به یکی از بزرگ‌ترین نیازهای سازمان‌هایی تبدیل شده است که از خدمات شبکه استفاده می‌کنند. امنیت فیزیکی شبکه، امنیت نرم افزاری شبکه و امنیت سخت افزاری شبکه همگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اگر در شرکت یا سازمان خود از خدمات شبکه استفاده می‌کنید، به هیچ عنوان نباید از تامین امنیت شبکه غافل شوید. انواع امنیت شبکه عبارتنداز:

 1. امنیت بی‌سیم
 2. VPN
 3. امنیت وب
 4. NAC
 5. فایروال
 6. امنیت ایمیل
 7. امنیت نرم افزار آنتی ویروس
 8. امنیت برنامه‌های کاربردی
 9. تقسیم بندی شبکه
 10. اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد

1.    امنیت بی‌سیم Wireless security

امنیت شبکه بی‎سیم سازمان یا شرکتتان اهمیت بسیار بالایی دارد. شبکه‌های بی‌سیم به صورت پیش‌فرض  از امنیت چندان بالایی برخوردار نیستند از همین‌رو باید برای تامین امنیت آن‌ها به صورت دقیق برنامه ریزی کرد. برای جلوگیری از مورد حمله قرار گرفتن شبکه‌های بی‌سیم توسط هکرها باید از این خدمات امنیت شبکه حتما استفاده کرد.

2.    امنیت VPN یا Virtual private network

از دیگر انواع خدمات شبکه برقراری امنیت VPN یا شبکه خصوصی مجازی است. این شبکه خصوصی مجازی مانند یک سد امنیتی و محافظ میان دستگاه و اینترنت عمل می‌کند. اگر در سازمان‌ یا شرکت خود از VPNهای مختلفی استفاده می‌کنید، از طریق این خدمات امنیت شکه باید امنیت آن را تامین کنید.

3.    امنیت وب یا Web Security

امنیت وب راهکاری است که به واسطه آن وبسایت‌های مخرب شناسایی شده و مسدود می‌شوند. برای برقراری انواع امنیت شبکه از جمله امنیت وب باید حتما از نیروهای متخصص در این زمینه کمک گرفت.

4.    امنیت NAC یا Access control

اگر بخواهید دسترسی برخی از کاربران را به بخش‌هایی از شبکه مسدود کنید، باید از امنیت کنترل دسترسی شبکه استفاده کنید. از طریق این راهکار می‌توانید دسترسی‌ها را کنترل کرده و در صورت نیاز آن‌ها را محدود کنید. تنها با پیاده سازی این فاز امنیتی، می‌توانید از شمار زیادی از مشکلات امنیتی در شبکه جلوگیری کنید.

5.    امنیت نرم افزار Application security

برقراری امنیت نرم افزاری شبکه بسیار حائز اهمیت است. همان‌طور که می‌دانید نرم افزارها در قالب‌های متفاوت نرم افزارهای تحت وب و نرم افزارهای کامپیوتری وجود دارند. نرم افزارهای مورد نیاز یک سازمان باید طبق اصول امنیتی شبکه نوشته شده باشند و مورد استفاده قرار بگیرند.

اهمیت امنیت نرم افزاری و امنیت سخت افزاری شبکه

تصور غلطی که برای اغلب افراد وجود دارد این است که فقط سازمان‌های بزرگی که شبکه‌های پیچیده‌ای دارند باید از خدمات امنیت شبکه استفاده کنند. امروزه تمامی شرکت‌ها و سازمان‎هایی که از خدمات شبکه استفاده می‌کنند باید نسبت به انواع امنیت شبکه هوشیارتر باشند و اهمیت پیاده سازی راهکارهای امنیتی را درک کنند. اگر نمی‌خواهید با به خطر افتادن امنیت شبکه‌تان خسارت‌های جبران ناپذیری به سازمانتان وارد شود، باید به  امنیت فیزیکی شبکه و استفاده نرم افزارهای امنیت شبکه بهای زیادی دهید.

استخدام متخصص امنیت شبکه

با توجه به اهمیت بسیار بالای تامین امنیت شبکه بهتر است از یک متخصص باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. یک متخصص امنیت شبکه می‌تواند از طریق روش‌های متعددی از شبکه محافظت کند:

 • تشخیص زودهنگام نقص‌ها و باگ‌های امنیتی شبکه و رفع آن‌ها قبل از آنکه منجر به بروز اختلال امنیتی جدی‎‌تری در شبکه شود؛ این اقدام مستلزم نظارت دائمی بر شبکه است.
 • اقدام به اصلاحات امنیتی و جلوگیری از بروز یک مشکل برای بار دوم
 • اعمال سیاست‌هایی برای جلوگیری از دسترسی‌های غیر مجاز به شبکه
 • آموزش به پرسنل برای انجام اقدامات لازم حین مواجه با بدافزارها و روش‌های فیشینگ

هزینه خدمات امنیت شبکه

تعرفه امنیت شبکه تحت تاثیر عوامل متعددی تعیین می‌گردد. نوع شبکه، پیچیدگی و سختی آن، میزان اقدامات امنیتی لازم، انواع امنیت شبکه، استخدام متخصص امنیت شبکه حضوری یا دورکار و… همگی جزو عواملی هستند که تعرفه خدمات امنیت شبکه را تحت تاثیر قرار می‌دهند. برای اطلاع از قیمت دقیق خدمات امنیت شبکه همین حالا با تیم ترازنت تماس بگیرید.