خدمات پسیو شبکه

 منظور از خدمات پسیو آن دسته از خدماتی است که به تکمیل کردن خدمات زیر ساختی شبکه منتهی می‌شود. برای آن که یک شبکه بتواند به درستی به کارکرد خود مشغول باشد نیاز است که بستر سازی و پسیو شبکه به درستی به اجرا گذاشته شود.

برای بستر سازی درست و اساسی نیاز به تجهیزات مختلف و با کیفیت داریم، مواردی مانند کابل شبکه، پریز، داکت، کیستون و مواردی از این دست اگر از دسته محصولات با کیفیت انتخاب نشوند می‌تواند در آینده زمینه ساز بروز مشکلات مختلفی در شبکه شوند.

یکی از مراحلی که باید قبل از به اجرا در آوردن بستر سازی شبکه به آن توجه داشت، نیاز سنجی و همچنین هدف از ایجاد شبکه خواهد بود. 

مراحل اجرای بستر سازی و خدمات پسیو شبکه

بازدید از محل اجرای پسیو شبکه

ابتدا پسیو کار شبکه  تراز سامانه از محل انجام پروژه بازدید کرده و اطلاعات مورد نیاز اولیه برای طراحی، مقدمات اجرای پروژه پسیو شبکه و پیش‌فاکتور را جمع‌آوری می‌کنند. بازدید کارشناس به منظور جمع‌آوری اطلاعاتی مانند متراژ، مسیرهای عبوری و امکان‌سنجی پروژه و بررسی نیازهای مشتری انجام می‌شود.

طراحی زیرساخت شبکه

در این مرحله نقشه زیرساخت شبکه طراحی می‌گردد. زیرا باید تمام امکان‌سنجی‌ها، آینده‌نگری‌ها و شرایط فیزیکی محیط کاملاً سنجیده شده و یک نقشه اصولی، مطابق با استاندارد روز از شبکه‌های کامپیوتری طراحی گردد، اهمیت این مرحله به‌ این دلیل است که در بسیاری از مواقع پس از انجام خدمات پسیو شبکه امکان تغییرات در آن عملاً وجود ندارد!

کابل کشی شبکه

پس از تأیید نقشه شبکه، اجرای کابل‌کشی شبکه  و ترانکینگ به صورت ساخت یافته شروع می‌شود. که به دو صورت روکار یا توکار انجام می‌پذیرد، در محل‌های روکار داکت‌کشی انجام می‌شود. در این مرحله از مرغوب‌ترین نوع کابل‌ها استفاده می‌شود.

نصب و آرایش رک

بعد از انجام کابل‌کشی نوبت به نصب رک، آرایش رک، نصب پچ پنل، پچ کورد، سوئیچ‌ها، روترها، سرورها و تجهیزات شبکه داخل رک می‌رسد. در نهایت تمامی نودها، پریزها، کیستون‌ها نصب می‌گردد.

تست شبکه

بعد از اتمام این مرحله، نوبت به تست سیگنال شبکه می‌رسد و باید تمامی نودها از نظر سالم بودن ارتباط، تست گردند تا مشخص شود که هیچ‌گونه قطعی در ارتباط کابلی وجود ندارد. این مرحله توسط متخصصان شبکه و با استفاده از ابزارهای تست فلوک انجام می‌شود.

قیمت و تعرفه خدمات پسیو شبکه

در تمامی پروژه‌ها تعرفه خدمات پسیو شبکه، مهم‌ترین فاکتور برای شروع و به انجام رسیدن آن است. بسیاری از پروژه‌ها در مرحله برآورد هزینه، به دلیل بالا رفتن قیمت‌ها از بودجه تأمین شده، به مرحله اجرا نخواهند رسید! در نتیجه مهم‌ترین فاکتور در انجام زیرساخت شبکه، برآورد دقیق هزینه اجرای پروژه پسیو است.

خدمات پسیو شبکه

چرا استفاده از خدمات پسیو شبکه ترازنت؟

ترازنت شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه کامپیوتری سال ها تجربه و تمرکز خود را بر روی انواع خدمات شبکه گذاشته است. بخشی از خدمات پسیو شبکه شرکت تراز سامانه شامل موارد رو به رو است، ما را با دیگران مقایسه کنید!

Why-use-Passive-Network-Services-min

• طراحی شبکه و نقشه شبکه
• اجرای کابل کشی شبکه، تلفن، برق و دوربین مداربسته
• اجرا و پیاده سازی شبکه ساختار یافته
• آرایش انواع رک ایستاده و دیواری
• ارتقا و بهینه سازی زیرساخت شبکه قدیمی
• داکت کشی شبکه و ترانکینگ شبکه
• نصب نودها، پریزها، کیستون‌ها و پچ پنل
• نصب رک و اتاق سرور
• نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته تحت شبکه
• نصب سنسورها و تجهیزات هوشمند سازی جهت کنترل شبکه و زیرساخت‌
• نصب سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق برای اتاق سرور
• طراحی و استاندارد سازی اتاق سرور
• نصب تجهیزات شبکه مانند: سوئیچ، روتر، سرور، رادیو
• ارائه نقشه و گزارش کار از بستر کابلی و بی‌سیم شبکه

خدمات UPS را از شرکت تراز سامانه بخواهید

خدمات نصب UPS و برق اضطراری

شرکت خدمات شبکه تراز سامانه به صورت کاملاً تخصصی و حرفه‌ای مجری پروژه‌های پیاده‌سازی و استقرار سیستم‌های حفاظت برق UPS و سیستم‌های برق اضطراری است. تکنسین‌های تراز سامانه با در نظر گرفتن امکانات و بررسی میزان مصرف و نحوه مصرف تجهیزات برقی موجود در شبکه و همچنین با در نظر گرفتن شرایط آتی بهترین سیستم را به مشتریان ارائه داده و به شکل استاندارد و اصولی پیاده‌سازی می‌کنند.

خدمات نگهداری و پشتیبانی از UPS

ما علاوه بر نگهداری و مراقبت از تجهیزات شبکه، نگاهی پیشگیرانه به این بخش از خدمات خود داریم. کارشناسان ما با بررسی و بازدید دوره‌ای از تجهیزات تمام تخصص و تلاش خود را به کار می‌برند تا مانع از خرابی تجهیزات گردند.ما ضمانت می‌کنیم تا خدمات پشتیبانی شبکه خود را در سریع‌ترین زمان ممکن ارائه دهیم و بخشی از خدمات نیز به صورت ریموت و از راه دور و بخشی دیگر با حضور در محل مشتری صورت می‌گیرد. 

خدمات تعمیر قطعات الکترونیکی UPS

شرکت تراز سامانه در این بخش به مشتریانی که نیاز به تعمیر دستگاه UPS و تجهیزات مرتبط به آن را دارند خدمات ارائه می‌دهد. از آنجایی که تجهیزات شبکه می‌بایست بی‌وقفه و مستمر در حال کار باشند و خرابی این قطعات ممکن است حتی در مدت کم خسارات زیادی را به بار آورد. به همین دلیل ما کارشناسان تراز سامانه تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا در بخش تعمیرات دستگاه‌های برق اضطراری و UPS بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن نیاز مشتریان را پاسخگو باشیم.

خدمات فروش تجهیزات UPS و باتری

کارشناسان فروش شرکت تراز سامانه در بخش فروش این تجهیزات همواره بهترین و معتبرترین برندهای بازار را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند. ما تجهیزاتی را که از نظر کیفی در سطح پایینی باشند به هیچ‌ عنوان به مشتریان توصیه نکرده و در بخش پشتیبانی و تعمیرات نیز خدماتی برای این تجهیزات ارائه نمی‌دهیم. فقط تجهیزاتی را که به مشتریان خود می‌فروشیم علاوه بر شرکت تولید‌کننده، خود نیز آن را به صورت جداگانه گارانتی می‌کنیم.

اقداماتی که پس از خرید ups باید انجام دهید

1. انجام هماهنگی با بخش فروش تراز سامانه به منظور اعزام کارشناس به محل و انجام نصب و راه‌اندازی یو پی اس.
2. حضور کارشناس در محل نصب و انجام شرایط اولیه نصب (نصب باتری، کابل‌های ارتباطی باتری و نصب دستگاه).
3. پس از راه‌اندازی دستگاه یو پی اس و انجام تنظیمات مرتبط، مرحله تست از دستگاه UPS انجام می‌پذیرد.
4. ارائه یکسری آموزش‌های لازم به مشتری در صورت نحوه استفاده صحیح و برطرف کردن خطاهای احتمالی از یو پی اس.
5. تحویل دستگاه راه‌اندازی شده یو پی اس و تکمیل گزارش کار.
6. در صورت نیاز مشتری و انجام قرارداد، کلیه خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه انجام می‌پذیرد.

اقداماتی که پس از خرید ups باید انجام دهید

پسیو شبکه چیست؟

به تمامی تجهیزات و مواردی که در شبکه نقش جا به جایی اطلاعات را بدون دستکاری اطلاعات دارند، تجهیزات پسیو شبکه گفته می‌شوند. هرگونه ارائه خدمات در رابطه با تجهیزات پسیو شبکه را خدمات پسیو شبکه می‌گویند. ارائه خدمات کابل کشی شبکه، نصب انواع تجهیزات زیرساختی در شبکه و مواردی از این دست را در خدمات پسیو شبکه می‌توان جای داد.

ارائه مناسب و حرفه‌ای خدمات پسیو شبکه باعث خواهد شد که در آینده بدون مشکل و هزینه اضافی شبکه قابلیت گسترش و یکپارچه سازی را داشته باشد. هرگونه ارائه خدمات با میزان کیفیت پایین در زمان نصب و راه اندازی پسیو شبکه باعث هدر رفت هزینه در آینده‌ای نه چندان دور خواهد شد.

خدمات پسیو شبکه را از ترازنت بخواهید

نیاز به اجرا، نصب و پشتیبانی خدمات پسیو شبکه دارید؟ شرکت پشتیبانی شبکه ترازنت با چندین سال تجربه در زمینه اجرای انواع خدمات پسیو شبکه آماده ارائه خدمات است. پس از حضور کارشناس یا تکنسین متخصص پسیو شبکه در محل و تعیین خدمت و نیازمندی دقیق، روند اجرای پسیو شبکه به اجرا گذاشته خواهد شد. خدمات پسیو برند ترازنت شامل موارد زیر است.

 • ارائه خدمات کابل کشی شبکه
 • ارائه خدمات طراحی زیر ساخت شبکه
 • نصب و راه اندازی انواع تجهیزات برق اضطراری
 • طراحی اتاق سرور
 • طراحی اتاق مانیتورینگ
 • نصب و راه اندازی انواع تلفن‌های ویپ
 • برقراری امنیت سخت افزاری شبکه
 • نصب دوربین مدار بسته
 • عیب یابی و تست تجهیزات سخت افزاری شبکه
 • نصب انواع تجهیزات شبکه
 • و…

هزینه خدمات پسیو شبکه

قیمت خدمات پسیو شبکه وابسته به نوع و همچنین سختی کار می‌تواند متفاوت باشد. مشخص است که هرچه قیمت خرید تجهیزات پسیو گران‌تر باشد هزینه ارائه خدمات هم گران‌تر خواهد بود. وابسته به وسعت شبکه، تجهیزات مورد نیاز، تعداد کلاینت‌های شبکه و… نرخ خدمات پسیو شبکه مشخص خواهد شد.

پشتیبانی از تجهیزات پسیو شبکه

چک کردن و بررسی دوره‌ای تجهیزات پسیو در شبکه باعث جلوگیری از خرابی در این تجهیزات خواهد شد و همچنین باعث خواهد شد که هزینه تعمیر این تجهیزات به میزان قابل توجه‌ای کاهش یابد. شرکت ترازنت با ارائه خدمات پشتیبانی پسیو شبکه در بالاترین کیفیت گامی بزرگ در جهت جلوگیری از خرابی این تجهیزات برداشته است.

مشاوره رایگان دریافت خدمات پسیو شبکه

در صورتی که برای راه اندازی شبکه خود نیاز به راهنمایی و مشاوره رایگان دارید کافی است با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل کنید، متخصصان شبکه ترازنت آماده ارائه انواع خدمات مشاوره‌ای به صورت رایگان در زمینه پسیو شبکه و دیگر خدمات شبکه هستند.

چرا بستر سازی و ارائه خدمات پسیو مهم است؟

زیر ساخت هر شبکه یکی از مهم‌ترین مواردی است که کوتاهی در زمان پیاده سازی آن باعث به وجود آمدن مشکل در آینده خواهد شد. عدم برخورداری از تجهیزات مناسب پسیو و همچنین پیاده سازی مناسب تجهیزات پسیو شبکه باعث خواهد شد که در آینده نیاز به صرف هزینه زیاد برای ارتقاء شبکه نباشد.

چرا استفاده از خدمات پسیو ترازنت؟

 1. ارائه راهکارهای نوین
 2. تجربه و سابقه طولانی در ارائه خدمات پسیو
 3. دانش فنی بالا
 4. استفاده کارشناسان خبره در این زمینه
 5. ارائه خدمات پسیو با بالاترین کیفیت

خدمات پشتیبانی پسیو شبکه

خدمات پشتیبانی پسیو شبکه (Passive network support services) از جمله اصلی‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که در حوزه نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری انجام می‌پذیرد. کارشناسانی که مسئولیت این خدمات را عهده‌دار می‌شوند، هیچ کاری را در رابطه با سیگنال‌ها و اطلاعات عبوری از شبکه انجام نمی‌دهند.

اگر بخواهیم خدمات پشتیبانی پسیو شبکه را به طور واضح بیان کنیم، همان کابل کشی شبکه است. این خدمات در واقع به منزله ستون فقرات شبکه‌های رایانه‌ای هستند و بدون وجود آن‌ها عملا راه‌اندازی شبکه امکان‌پذیر نیست. سرعت و عملکرد بهینه شبکه وابسته به سیستم کابلی آن است، یعنی هرچه نحوه نصب حرفه‌ای‌تر و کابل‌ها باکیفیت‌تر باشند، از یک شبکه قدرتمندتر بهره‌مند می‌شوید.

خدمات پشتیبانی پسیو شبکه شامل موارد زیر است:

 • طراحی شبکه کامپیوتری و ارائه نقشه شبکه
 • نظارت و مدیریت تمامی پروژه‌های زیرساخت شبکه و آی‌تی
 • ارائه خدمات مشاوره‌ای در رابطه با زیرساخت شبکه
 • تخمین هزینه خدمات پسیو و ارائه تعرفه ثابت برای این خدمات
 • تهیه لیستی شامل تجهیزات مورد نیاز برای پسیو شبکه
 • ترانکینگ و داکت کشی شبکه
 • نصب تجهیزات پسیو شبکه نظیر سوئیچ، رادیو، سرور و…
 • تهیه نقشه و ارائه گزارش کار از نحوه اجرای تمام پروژه‌ها اعم از کابلی و بی‌سیم
 • کابل کشی تجهیزات شبکه همچون دوربین‌های مدار بسته، تلفن و برق مورد نیاز برای شبکه
 • اجرای پروژه‌های مربوط به اتاق سرور و دیتاسنتر
 • نصب و آرایش رک‌های مختلف اعم از ایستاده و دیواری
 • بهینه‌سازی و تجدید زیرساخت‌های مستهلک و قدیمی شبکه
 • نصب تجهیزات پسیو مانند پریزها، کیستون‌ها و اتصالات دیگر
 • نصب تمام سنسورها و تجهیزاتی که برای هوشمندسازی و کنترل زیرساخت‌های‌ شبکه لازمند
 • استاندارد سازی اتاق سرور

خدمات مشاوره پسیو شبکه چه مواردی را شامل می شود؟

خدمات مشاوره در حوزه پسیو شبکه و زیرساخت‌های آن موارد زیر را دربرمی‌گیرد:

 • ارائه مشاوره در زمینه راه‌اندازی زیرساخت‌های صوتی و ارتباطی
 • ارائه مشاوره در مورد نحوه کابل‌کشی سازمانی برای شبکه‌هایی با زیرساخت مدیریت نشده
 • تهیه لیستی برای نرخ کلیه خدمات پشتیبانی پسیو شبکه
 • مشاوره درباره شبکه‌های مرکز داده
 • ارائه راه حل‌های حرفه‌ای و تخصصی درمورد شبکه‌های سیمی و بی‌سیم