پشتیبانی از خدمات شبکه همواره یکی از عمده مواردی است تمامی شرکت‌هایی که در آن مفهومی با نام شبکه وجود دارد، نیاز خواهند داشت. نرخ پشتیبانی شبکه به موارد مختلفی وابسته است از نحوه ارائه خدمات گرفته تا مواردی مانند میزان تخصص فرد، کیفیت خدمات قابل ارائه و مواردی از این دست نقش بسیار زیادی در قیمت خدمات شبکه خواهد داشت. استعلام قیمت پشتیبانی شبکه یکی از مواردی است که در این مطلب به آن پرداخته‌ایم.

تجهیزات شبکه هم مانند هر تکنولوژی دیگری نیاز به رسیدگی و عیب‎یابی دارند، عدم توجه به این مورد می‌تواند باعث شود که در آینده‌ای نه چندان دور شما با مشکلات مختلفی رو به رو شوید. صحبت کردن از نرخ خدمات بدون آگاهی از نوع خدمات شبکه تقریبا امری ناممکن است. در ادامه به تک به تک مواردی خواهیم پرداخت که در تعیین هزینه پشتیبانی شبکه نقش دارد.

موارد و عوامل مختلفی وجود دارد که به واسطه آن‌ها می‌توان استعلام نرخ پیشتیبانی شبکه را تعیین کرد. مشخص است که هر چه ساعت بیشتری برای به اتمام رساندن کار شبکه زمان نیاز باشد، هزینه ارائه خدمات بالاتر خواهد بود، همچنین افرادی که تخصص بیشتری در زمینه شبکه دارند عموما دستمزدهای بیشتری برای ارائه خدمات از شرکت‌ها دریافت می‌کنند.

در صورتی که نیاز به حضور دائمی پشتیبان شبکه در شرکت باشد، هزینه انجام خدمات شبکه بیشتر خواهد بود. وابسته به آن که چه تعهداتی در قرارداد پشتیباتی شبکه وجود دارد، قیمت ارائه خدمات شبکه می‌تواند متفاوت باشد.

فرض کنید در شبکه‌ای که قرار است کار پیشتیبانی آن بر عهده شما گذاشته شود، نیاز به تجهیزات و لوازم مصرفی زیادی باشد، در این صورت قیمت خدمات متفاوت از نوع قراردادی خواهد بود که تعهدات کمتری را به اجرا می‌گذارد. همین طور هر چه تعداد بار حضور متخصص شبکه در یک شرکت بیشتر باشد به همان میزان دستمزد پشتیبانی شبکه بالاتر خواهد رفت. در ادامه این مقاله از وب‌سایت ترازنت، اطلاعات کاملی در رابطه با استعلام قیمت پشتبیانی خدمات شبکه ارائه خواهیم داد، با ما همراه باشید.

پشتیبانی شبکه و تعرفه آن

تعرفه پشتیبانی شبکه

در حال حاضر کمتر شرکت فناوری اطلاعاتی را می‌توان پیدا کرد که نیاز به خدمات شبکه و همچنین راه اندازی تجهیزات تحت شبکه نداشته باشد. پیاده‌سازی و اجرای شبکه‌های کامپیوتری تنها قدم اول برای استفاده از شبکه در محیط شرکت خواهد بود. آنچه که بعد از پیاده‌سازی شبکه مورد نیاز است، پشتیبانی درست و اصولی شبکه است.

عدم برخورداری از پشتیبانی درست و اصولی می‌تواند شرکت را با صدمات جبران ناپذیری رو به رو کند. معمولا شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پشتیبانی شبکه وابسته به آن که نوع خدمت چه موردی است و همچنین میزان کیفیت کار انجام شده، قیمت‌های متفاوتی را برای ارائه خدمات خود درخواست می‌کنند. در ادامه به بررسی تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه خواهیم پرداخت.

نرخ پشتیبانی شبکه به چه عواملی وابسته است؟

عوامل و موارد مختلفی وجود دارد که تاثیر مستقیمی در نرخ خدمات پشتیبانی شبکه دارد، در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت. مواردی مانند میزان ساعت کاری انجام شده، میزان تخصص شرکت اجرا کننده، کیفیت کار انجام شده، نوع قرارداد، وظایف پشتیبان شبکه و تعهدات موجود در قرارداد، تعداد بار حضور برای پشتیبانی، حضوری با انجام خدمات به صورت دورکاری و … همه و همه از مواردی است که باعث می‌شود در قیمت خدمات شبکه تغییراتی به وجود آید و هزینه خدمات شبکه متفاوت باشد.

میزان ساعت کار انجام شده پشتیبانی شبکه

میزان ساعت کار انجام شده

یکی از مواردی که تاثیر مستقیمی در نرخ پشتیبانی شبکه دارد، میزان ساعتی است که در قرارداد برای انجام خدمات نوشته شده است. طبیعتا هر چه این میزان ساعت کاری بیشتر باشد، قیمت خدمات پشتیبانی شبکه بالاتر خواهد رفت. برای استعلام قیمت پشتیبانی شبکه می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

میزان تخصص شرکت اجرا کننده خدمات شبکه

از دیگر مواردی که تاثیر زیادی در قیمت خدمات پشتیبانی شبکه دارد، میزان تخصص فرد اجرا کننده خواهد بود. هر چه این میزان تخصص بالاتر باشد، هزینه پشتیبانی شبکه بیشتر خواهد بود. البته توجه داشته باشید که شیوه سنجش میزان تخصص یک فرد تنها به مدارک و دوره‌های شرکت کرده نخواهد بود و داشتن پروژه‌های انجام شده می‌تواند معیار مناسبی برای اطلاع دقیق از میزان تخصص باشد.

کیفیت کار نهایی انجام شده

هرچه کیفیت کار انجام شده بیشتر باشد، قیمت پشتیبانی بیشتر خواهد بود. در حال حاضر شرکت‌های برند و پیشتاز در حوزه ارائه خدمات شبکه قیمت نسبتا بالاتری از دیگران برای پشتیبانی دریافت می‌کنند. البته ناگفته نماند که این شرکت‌ها خدمات درجه یک و عالی در زمینه شبکه ارائه می‌دهند.

مدت زمان قرارداد شبکه

قرارداد در پشتیبانی شبکه

مدت زمان قرارداد پشتیبانی شبکه مورد دیگری است که تاثیر زیادی در قیمت خواهد گذاشت. اصولا قراردادهایی که برای مدت زمان طولانی‌تری به اجرا گذاشته می‌شوند، هزینه نسبتا کمتری دریافت می‌کنند.

حضوری یا غیر حضوری بودن نحوه ارائه خدمات

حضور یا عدم حضور فرد یا متخصص شبکه در شرکت برای ارائه خدمات، مورد دیگری است که باعث می‌شود قیمت یک قرارداد پشتیبانی شبکه بالا و پایین شود. مشخص است که حضور داشتن یک فرد به صورت دائم در شرکت باعث بالا رفتن نرخ پشتیبانی شبکه خواهد شد.
از آنجایی که عموما پشتیبانی شبکه نیازی به حضور دائمی افراد نیست، استفاده کردن از خدمات غیر حضوری پشتیبانی شبکه می‌تواند اقدامی مناسب در جهت کاهش هزینه خواهد بود.

تعهدات موجود در قرارداد

تعهدات در پشتیبانی شبکه

وابسته به آن که چه تعهداتی در یک قرارداد پشتیبانی شبکه آورده شده است، مبلغ خدمات پشتیبانی شبکه می‌تواند متفاوت باشد. هر چه میزان تعهدات بیشتر و پیچیده‌تر باشد، مبلغ قرارداد بالاتر خواهد بود.

تجهیزات مورد نیاز برای اجرای تعهدات

تعداد و نوع تجهیزات مورد نیاز در تعیین قیمت پشتیبانی شبکه نقش زیادی دارد. منظور از تجهیزات مواردی مانند سرورها، کابل کشی‌ها، تجهیزات سخت افزاری، پرینترها و مواردی از این دست خواهند بود. از آنجایی که یک متخصص شبکه باید تک به تک این موارد را برای عدم وجود عیب بررسی کند، هرچه تعداد این تجهیزات بیشتر باشد، هزینه پشتیبانی بیشتر خواهد شد.

میزان مسافت پیاده‌سازی شده شبکه

از دیگر مواردی که در تعیین قیمت نقش زیادی می‌تواند داشته باشد، میزان مسافت و محیطی است که در آن شبکه پیاده سازی شده است. به همین دلیل است که توجه داشتن به محل پیاده سازی شبکه در مراحل اولیه از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

تعداد بار حضور برای پشتیبانی

اگر قرارداد پشتیبانی به صورتی نوشته شده باشد که تنها در دوره‌های مختلفی نیاز به حضور در شرکت باشد، هرچه تعداد بار حضور بیشتر باشد، نرخ پشتیبانی شبکه بالاتر خواهد رفت.

خدمات ارائه شده

خدمات پشتیبانی شبکه

نوع خدماتی که فرد یا شرکت به مجموعه ارائه می‌کند می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار در این قیمت باشد. به عنوان مثال تعرفه خدمات پسیو شبکه به دلیل آن که نیاز به حضور فیزیکی در شرکت خواهد بود، بیشتر از نرخ خدمات اکتیو شبکه خواهد بود، چرا که عموما انجام عملیات اکتیو را می‌توان به صورت ریموت انجام داد.

تعداد نرم افزارهایی که در شبکه وجود دارد

هر یک از نرم‌افزارهای امنیت شبکه وظیفه و کارکرد مشخصی دارد، وجود نرم افزارهای متعدد در یک شبکه نوید آن دارد که خدمات ارائه شده در آن شبکه بالا است، بالا بودن خدمات شبکه نیز نیاز به بررسی بیشتر و همچنین رسیدگی بیشتر متخصص شبکه را خواهد داشت که این امر باعث بالا رفتن قیمت نهایی پشتیبانی شبکه خواهد شد.

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

همان طور که مشخص شد، نرخ پشتیبانی شبکه کامپیوتری به عوامل مختلفی وابسته است و تنها اکتفا کردن به یک مورد نمی‌تواند مشخصص کننده قیمت خدمات شبکه باشد، به همین دلیل برای اطلاع دقیق از استعلام قیمت پشتیبانی شبکه، پیشنهاد می‌شود که از طریق راه‌های ارتباطی وب سایت ترازنت اقدام کنید. همکاران ما در واحد پیشتیبانی و فروش آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. توجه داشته باشید که هزینه خدمات شبکه وابسته به آن که نوع خدمات شما چه مواردی است، می‌تواند متفاوت باشد.

آنچه در مقاله استعلام قیمت پشتیبانی شبکه بیان کردیم

ما در این مقاله از سری مقالات آموزشی وب سایت ترازنت سعی کردیم اطلاعات کاملی در رابطه با قیمت خدمات شبکه و همچنین استعلام قیمت پشتیبانی شبکه ارائه دادیم. گفتیم که عوامل مختلفی در تعیین این قیمت تاثیر گذار است، از مواردی مانند نوع قرارداد گرفته تا حضوری بودن ارائه خدمات. موارد نام برده شده در این مقاله تنها گوشه‌ای از عوامل تاثیر گذار را بیان کرد، در صورتی که نیاز به استعلام هزینه خدمات شبکه دارید پیشنهاد می‌شود با ما تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به شما هستند.