نرم افزارهای امنیت شبکه

ترازنت » مقالات شبکه » نرم افزارهای امنیت شبکه

نرم افزار های امنیت اطلاعات (Information security software) یکی از مهمترین مواردی است که همواره یکی از چالش‌های شرکت‌هایی است که درون خود از شبکه‌های محلی استفاده می‌کنند. دسترسی داشتن به برخی از فایل‌ها درون شبکه برای همه افراد لازم و ضروری نیست و حتی در برخی از مواقع دادن این دسترسی باعث به وجود آمدن مشکل خواهد شد. در این مقاله از وب سایت ترازنت خدمات شبکه به بررسی و معرفی بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه خواهیم پرداخت.

یکی از وظایف پشتیبان شبکه آن است که نظارت دقیق و درستی بر روی شبکه داشته باشد، این نظارت در حال حاضر با نرم افزارهای مختلفی امکان پذیر شده است. شما با استفاده از این نرم افزارها خواهید توانست نظارتی دقیق بر آن چه که در حال رخ دادن در شبکه شما است خواهید بود.

در حال حاضر نرم افزارها و ابزارهای مختلفی وجود دارد که به وسیله‌ آن‌ها می‌توانید از امنیت شبکه خود را بررسی نمایید. آشنایی با بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه این امکان را به شما خواهد داد که قبل از به وقوع پیوستن مشکلی در شبکه بتوانید به راحتی از به وجود آمدن مشکل جلوگیری کنید. امنیت شما به این بستگی دارد که از چه شبکه ای استفاده می‌کنید، تجهیزات پسیو، تجهیزات اکتیو شما چه کیفیتی دارند، نصب و راه اندازی اتاق سرور شما به خوبی طراحی شده است یا نه!

پس از آن استفاده از این ابزارها و نرم افزارها که کارکردهای مختلفی دارند که از جمله این وظایف و کارکردها می‌توان به نظارت بر شبکه، شناسایی کردن نقاط ضعف شبکه، برقراری امنیت پایدار در شبکه و … اشاره کرد می‌توانند از شبکه شما محافظت کنند. ابزارهای مختلفی برای این کار وجود دارد که از این میان نرم افزار NetCrunch ,Skybox  و موارد دیگر نام برده شده در این مقاله کارکرد مناسبی را به شبکه‌ها ارائه می‌دهند.

معرفی بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه

نرم افزارهای مختلفی برای حفظ امنیت در شبکه وجود دارند که هر یک کارکرد خاصی دارند. شیوه کارکرد هر نرم افزار هم بسته به نوع خدمتی که در حال ارائه آن است می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه این مقاله به بررسی چند مورد از بهترین نرم افزاهای امنیت شبکه خواهیم پرداخت.

بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه

نظارت بر شبکه با نرم افزار NetCrunch10

این نرم افزار را می‌توان یکی از بهترین نرم افزارهای در دسته نرم افزارهای نظارتی و مدیریتی بر شبکه در نظر گرفت. با نصب و کانفیگ این نرم افزار بر اساس زیر ساخت شبکه خود خواهید توانست به صورت کامل و همه جانبه بر دستگاه‌های متصل شده به شبکه خود نظارت درستی داشته باشید. این نرم افزار به مجموعه‌ها کمک می‌کند که بدون حضور و از طریق راه دور به بررسی مواردی از قبیل موارد نام برده شده در زیر دسترسی داشته باشند.

  • بررسی وضعیت سوئیچ‌ها
  • بررسی دقیق روترها
  • میزان استفاده از پهنای باند
  • نمایش گزارش‌های نموداری
  • اطلاعات کلی در رابطه با شبکهنظارت بر شبکه با نرم افزار NetCrunch 10

قوی‌ترین شناسایی کننده نقاط آسیب پذیر شبکه با Skybox

یکی از وظایف پشتیبان شبکه آن است بتواند به درستی قبل از به وجود آمدن مشکلات امنیتی آن‌ها را شناسایی کند و در صدد رفع آن بر آید. نرم افزارهای مختلفی در حال حاضر وجود دارد که این کار را به راحتی برای مدیران شبکه و پشتیبانان شبکه (برای آشنایی با خدمات نگهداری شبکه‌های کامپیوتری به صفحه پشتیبانی شبکه بروید.) انجام می‌دهند. یکی از معروف‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین این نرم افزارها را می‌توان نرم افزار اسکای باکس در نظر گرفت.

این نرم افزار با اسکن مداوم شبکه و با روش‌هایی که تنها مختص به این نرم افزار است به بررسی دقیق نقاط مختلف شبکه می‌پردازد و در صورت وجود نقاط ضعف آن نقاط را به متخصص شبکه گوش زد می‌کند. این نرم افزار با ارائه اطلاعات آماری دقیق می‌تواند یک دید کلی در رابطه با وضعیت امنیت شبکه به شما بدهد. شما با بررسی کردن این گزارش‌ها می‌توانید به راحتی و در مدت زمان کوتاهی از مشکلات امنیتی شبکه خود اطلاع پیدا کنید.

در صورتی که از یک کارشناس شبکه خبره بهره می‌برید می‌توانید با ارائه گزارش‌های نرم افزار skybox به کارشناس شبکه یک استراتژی قوی برای جلوگیری از به وجود آمدن هر گونه مشکل در وب سایت خود استفاده کنید.

نرم افزار SKYBOX

نظارت دقیق بر شبکه با Domotz

گفتیم که داشتن نظارت دائمی بر شبکه در هر حالتی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید به آن توجه داشته باشید رصد همه روزه شبکه است. نرم افزار domotz با قابلیت‌های بیشماری که دارد یکی از بهترین نرم افزارها در زمینه مدیریت از راه دور شبکه است. این ابزار با استفاده از فضای کاربری ساده و کاربر پسند می‌تواند امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار دهد. شاید بتوان این نرم افزار را به عنوان مهم‌ترین نرم افزار نظارت از راه دور به شبکه در نظر گرفت.

نظارت دقیق بر شبکه با Domotz

امنیت شبکه با SaltStack

در مقاله معرفی بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه گفتیم که به نرم افزارهایی خواهیم پرداخت که ارزش معرفی کردن داشته باشند. این نرم افزار یکی از خبره‌ترین نرم افزارهای حاضر در حوزه امنیت شبکه است. این ابزار با استفاده از روش‌های خاص خود به بررسی هوشمند شبکه می‌پردازند و گزارش‌های مفصل و دقیقی از باگ‌های امنیتی شبکه به شما ارائه می‌دهد.

این ابزار دارای امکانی است که به بررسی شبکه می‌پردازد و در صورتی که قسمتی با استانداردها سازگاری نداشته باشد آن را شناسایی و به شما گزارش می‌دهد. شما می‌توانید با ارائه این گزارش به متخصص شبکه از به وجود آمدن یک مشکل بزرگ جلوگیری کنید.

از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم افزار saltstack می‌توان مبتنی بر عمل بودن آن نام برد. این قابلیت به این منظور است که این نرم افزار در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکلی در شبکه گزارش آن را ایجاد می‌کند و خود به مقابله با آن می‌پردازد و واکنش مورد نیاز را ارائه می‌دهد.

امنیت شبکه با SaltStack

معرفی ابزار acunetix

این نرم افزار را می‌توان یکی از بهترین نرم افزارهای امنیتی در نظر گرفت که به صورت کامل از html 5 و جاوا اسکریپت پشتیبانی می‌کند. امکانات مختلف این نرم افزار باعث شده است که متخصصان شبکه برای رسیدگی بهتر از شبکه همواره از این نرم افزار استفاده کنند.

معرفی ابزار acunetix

نرم افزار eventSentry

نظارت داشتن بر شبکه و دریافت اطلاعات گزارش مانند برای جلوگیری از ایجاد مشکل در شبکه می‌تواند بهترین استراتژی برای داشتن یک شبکه سالم و به دور از هک و موارد امنیتی باشد. این نرم افزار با نظارت دقیق بر تک تک فعالیت‌های اتفاق افتاده در شبکه گزارشی کامل از وضعیت شبکه و نقاط ضعف شبکه می‌پردازد. شما به راحتی با استفاده از این نرم افزار می‌توانید بر ترافیک شبکه نظارت درستی داشته باشید و همچنین بدانید که پهنای باند شبکه شما از چه طریقی و در کدام بخش‌ها بیشترین استفاده را دارد.

در صورت نیاز به این نرم افراز می‌توانید از متخصص شبکه خود درخواست کنید تا نصب این نرم افزار که در حوزه خدمات پسیو شبکه جای دارد را انجام دهد.

نرم افزار eventSentry

نرم افزار نرم افزار Bullguard

برنامه امنیت شبکه Bullguard یکی از نرم افزارهای کاربردی در شبکه های کامپیوتری است. این نرم افزار قابلیت تشخیص نرم افزار مخرب و اسکنر آسیب پذیر را دارد که می‌تواند از هر دستگاهی که به اینترنت وصل است محافظت کند. معمولا داده های زیادی روی  انواع سرور شبکه ذخیره شده است و این نرم افزار از داده‌های شما محافظت می‌کند. لازم به ذکر است که با دانلود نرم افزار امنیتی، والدین می‌توانند برای نظارت دستگاه های تلفن همراه از آن استفاده کنند.

Bullguard

آنچه در این مقاله به آن پرداختیم

ما در این مقاله از سری مقالات معرفی نرم افزارهای امنیتی شبکه به معرفی بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه پرداختیم. گفتیم که هر نرم افزار با توجه به قابلیت‌هایی که دارد می‌تواند در محیط مناسب آن نصب و پیاده سازی شود. این که در یک شبکه نیاز به چه ابزارهای نظارتی و مدیریتی است سوالی است که باید متخصص شبکه یا پشتیبان شبکه شما به آن پاسخ دهد. شما در حوزه امنیت دیگر چه نرم افزاری را می‌شناسید؟

اهمیت امنیت شبکه

نرم افزار های امنیت شبکه کدام هستند؟

نرم افزار هایی مانند SaltStack ،NetCrunch10، acunetix ، EventSentry ،Skybox نرم افزاری های امنیت هستندکه در ترازنت به صورت کامل در مورد آنها صحبت کرده ایم

مدیریت این نرم افزارها به عهده چه کسی است؟

مدیریت،نصب و راه اندازی نرم افزار های امنیت شبکه به عهده تکنسین متخصص شبکه‌های کامپیوتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات
سپتامبر 24, 2022
سوئیچ شبکه چیست؟ انواع سوئیچ شبکه

مجموعه ترازنت ارائه دهنده خدمات مختلف در زمینه سوئیچ شبکه و انواع ان است. سوئیچ

دسامبر 7, 2021
اصلی‌ترین خدمات IT کدام است؟

با توجه به پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی و ایجاد بسترهای مختلف کاری، بسیاری از

دسامبر 7, 2021
پشتیبانی کامپیوتر شامل چه خدماتی می‌شود؟

پشتیبانی کامپیوتری و ارائه خدمات کامپیوتری یکی از مشاغل مهم و در حوزه کامپیوتر و

دسامبر 7, 2021
تعرفه خدمات کامپیوتری در سال 1400

با توجه به پیشرفت و توسعه تکنولوژی در دنیای امروزی، بسیاری از امور توسط دستگاه‌ها