می‌دانیم که اجرا و پیاده سازی کردن خدمات زیر ساختی در حوزه شبکه به عوامل مختلفی وابسته است. مواردی مانند میزان وسعت فضا، تعداد کلاینت‌ها، سرویس‌های مورد نیاز و مواردی از این دست تاثیر زیادی در قیمت خدمات پسیو شبکه دارد. در حالت کلی به تمامی تجهیزاتی که توانایی تولید هیچگونه سیگنالی ندارند و تنها وظیفه انتقال سیگنال‌ها و دیتاها را از یه نقطه به نقطه دیگر دارند، تجهیزات پسیو یا غیر فعال گفته می‌شود. تجهیزات پسیو تجهیزاتی مانند کابل، سوکت، رک، تجهیزات و ابزارها و مواردی از این دست هستند.

پسیو کار شبکه به چه کسی گفته می‌شود؟

پسیو کار شبکه

در حالت کلی تمام افرادی که به کار شبکه مشغول هستند در دو دسته پسیو کار و اکتیو کار گنجانده می‌شوند. به کسی که توانایی نصب و راه اندازی شبکه و همچنین دانش کار با تجهیزات آن را داشته باشد پسیو کار گفته می‌شود. این اشخاص توانایی بالایی در کار با تجهیزات پسیو شبکه دارند.

خدمات پشیو شبکه کدام خدمات‌اند؟

به تمامی خدمات و فعالیت‌هایی که نقش زیر ساختی در شبکه را دارند خدمات پسیو شبکه گفته می‌شود که در ادامه به بررسی تعرفه خدمات پسیو شبکه خواهیم پرداخت. کابل کشی شبکه را می‌توان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین خدمات پسیو شبکه در نظر گرفت.

محاسبه قیمت خدمات پسیو شبکه

هزینه خدمات پسیو شبکه

نرخ خدمات پسیو شبکه به عوامل مختلفی وابسته است. مواردی از قبیل موارد نام برده شده در ادامه تاثیر مستقیمی در قیمت خدمات قابل ارائه به مشتریان دارد.

  1. نوع شبکه
  2. میزان گستردگی شبکه
  3. تعداد کلاینت‌ها
  4. وسعت محل مورد نظر
  5. و …

شرکت خدمات شبکه ترازنت با سال‌ها تجربه و دانش فنی بالا آماده ارائه تمام خدمات پسیو شبکه در هر سطح و محیطی هستند.

معرفی عوامل تاثیرگذار در هزینه طراحی یک شبکه

موارد مختلفی وجود دارد که توجه داشتن به آن‌ها برای اطلاع از هزینه خدمات پسیو شبکه از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

هدف از زیر ساخت پسیو شبکه

زیرساخت پسیو شبکه

مشخص کردن هدف از راه اندازی شبکه و به صورت خاص پیاده سازی پسیو شبکه چیست؟ این مورد می‌تواند در لوازم و تجهیزات و همچنین میزان ساعت کاری که باید برای پیاده سازی پسیو شبکه انجام شود تاثیر زیادی داشته باشد.

از چه تجهیزاتی قرار است استفاده شود؟

تجهیزات پسیو شبکه

این که قرار است از چه تجهیزاتی برای راه اندازی شبکه استفاده شود تاثیر مستقیم و زیادی در هزینه‌ها خواهد داشت. انتخاب مناسب و اصولی تجهیزات باعث خواهد شد که در هزینه‌ها کاهش محسوسی را شاهد باشید.

آینده نگری و توسعه پذیری

برای پیاده سازی هر پروژه نیاز است که به درستی آینده نگری داشته باشید. داشتن تفکر توسعه در پیاده سازی زیرساخت‌های شبکه باعث می‌شود که از صرف هزینه‌های چندین باره در آینده جلوگیری شود.

وسعت فضای مورد نظر

مشخص است که هر چه وسعت فضای مورد نظر بیشتر باشد به تعداد نود‌های بیشتری نیاز خواهد بود. این موضوع می‌تواند باعث افزایش قیمت خدمات پسیو شبکه شود. همچنین در صورتی که فاصله رک تا تجهیزات زیاد باشد واضح است که نیاز به هزینه بیشتری خواهد بود.

فضای شبکه

در حالت کلی می‌توان گفت که هزینه خدمات پسیو شبکه در باب وسعت به عوامل زیر وابسته است.

  • تعداد نود‌ها
  • فاصله تجهیزات تا رک

موقعیت اجرای پروژه

این مورد هم می‌تواند تاثیر غیر مستقیمی در هزینه‌ها داشته باشد. موقعیت جغرافیایی را شاید بتوان جزو کم تاثیرترین عوامل در نظر گرفت.

کابل کشی

وابسته به آن که وسعت محیط چقدر است، هزینه کابل کشی می‌تواند متفاوت باشد. همچنین مسیری که کابل از آن قرار است عبور کند در نرخ خدمات پسیو شبکه تاثیر گذار است. به عنوان مثال در صورتی که قرار باشد کابل از یک محیط پر از نویز عبور کند نیاز خواهد بود که از کابل‌هایی با عایق ضد نویز استفاده شود. این موضوع باعث بالا رفتن هزینه خدمات پسیو خواهد شد.

پهنای باند مورد نیاز

مورد بعدی که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در هزینه خدمات پسیو شبکه داشته باشد، پنهای باند مورد نیاز است. در صورتی که به پهنای باند بالا نیاز داشته باشید، نیاز است که از کابل‌ها و تجهیزات مخصوص و گران‌تری استفاده کنید.

کیفیت خدمات شرکت ارائه دهنده خدمات

مورد بعدی که می‌تواند در نرخ خدمات پسیو شبکه تاثیر گذار باشد، کیفیت خدمات شرکت ارائه دهنده است. واضح است که شرکت‌های درجه اول خدمات بهتر و با کیفیت‌تری را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. بسته به میزان ساعتی که کارمندان شرکت برای پیاده سازی خدمات پسیو ارائه می‌دهند، هزینه می‌تواند متفاوت باشد.

هزینه کابل کشی شبکه

یکی از پیچیده‌ترین کارهایی که عموما در هنگام ارائه خدمات پسیو شبکه نیاز به اجرای آن است، پروسه کابل کشی است. موارد و فاکتورهای مختلفی برای هزینه کابل کشی شبکه باید در نظر گرفته شود تا بتوان یک برآورد مناسب و درست به دست آورد.

هزینه کابل کشی شبکه

مانند هر کار دیگری در حوزه کامپیوتر، کابل کشی هم نیاز به دانش و تجربه بالا می‌خواهد، به همین منظور پیشنهاد می‌شود در صورتی که خواهان پیاده سازی یک شبکه عالی و مناسب از هر لحاظ هستید نیاز است که برای این کار یک متخصص کابل کشی را به خدمت بگیرد. شاید بتوان گفت مهم‌ترین خدمتی که در مرحله خدمات پسیو شبکه به آن نیاز خواهید داشت، کابل کشی است. توجه داشته باشید که استفاده کردن از افراد حرفه‌ای و با تجربه باعث خواهد شد که تا ایمنی و سرعت انتقال اطلاعات شما تا حد زیادی تامین شود.

دیدگاه توسعه پذیری در کابل کشی و کاهش هزینه

نکته‌ای که باید در هنگام ارائه خدمات پسیو شبکه به آن توجه داشت، داشتن دیدگاه توسعه پذیری است. اگر شما در حال پیاده سازی یک زیر ساخت شبکه هستید نیاز است که کمی آینده را هم ببینید. یک سال دیگر این زیر ساخت جواب گوی نیازهای شما خواهد بود؟ برای جلوگیری از صرف هزینه‌های چندین باره در آینده نیاز است که حتما دیدگاه توسعه پذیری را در هنگام پیاده سازی داشته باشید.

گروه تخصصی ترازنت ارائه دهنده خدمات پسیو شبکه

در صورت نیاز به خدمات پسیو شبکه با اقتصادی‌ترین قیمت می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل نمایید. همکاران ما در واحد پشتیبانی و روابط عمومی آماده پاسخگویی به شما همراهان گرامی خواهند بود.