سوئیچ شبکه چیست؟ چه نقشی را در یک شبکه کامپیوتری ایفا می‌کند؟ قیمت سوئیچ شبکه(network-switch-price) چقدر است؟برای خرید سوئیچ شبکه باید به چه نکاتی توجه کرد؟ خرید سوئیچ شبکه نیازمند پارامتر های مختلفی است که سوئیچ مورد نظر انتخاب شود.

این روزها نیاز به شبکه کامپیوتری در هر جا و مکانی به یکی از ضرورت‌ها تبدیل شده و روزبه‌روز هم در حال افزایش است. برای اینکه شما بتوانید شبکه کامپیوتری خود را راه بیندازید باید روش‌های مختلفی را امتحان کنید. هرکدام از این روش‌ها نیز به عوامل مختلفی مانند: تعداد دستگاه‌های موجود در شبکه، نوع استفاده از آنها و موارد بسیاری دیگر بستگی دارند. یکی از مهم‌ترین این دستگاه‌ها که برای راه‌اندازی شبکه اهمیت زیادی خواهد دارد، سوئیچ شبکه است. 

در این مقاله ما شما را از قیمت سوئیچ شبکه، انواع آن، کاربردها و مزایای آن آشنا خواهیم کرد تا در صورت نیاز بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

سوییچ شبکه چیست

نحوه کار با سوئیچ شبکه

در شبکه اطلاعات به‌صورت داده و فریم جابه‌جا می‌شود که هر فریم هم شامل آدرس مبدأ و مقصد است. سوئیچ شبکه پورت مقصد را از طریق Mac Address که در قسمت مقصد در فریم وجود دارد تشخیص داده و بسته داده را به همان پورت خواهد فرستاد. مک آدرس هر دستگاهی هم مخصوص به همان دستگاه بوده که سوئیچ شبکه با داشتن مک آدرس مقصد، داده را به آن آدرس می‌فرستد.

تفاوت سوئیچ شبکه با هاب در چیست؟

همه این دستگاه‌های متصل‌کننده Node یا گره شاید در نگاه اول شبیه به یکدیگر باشند. اما بسته به استفاده ما و محل قرار گیری‌شان متفاوت بوده و حتی از نظر تکنولوژی هم با یکسان نیستند. هاب برخلاف سوئیچ و روتر نمی‌داند که چه دستگاهی درخواست اطلاعات را داده است. مثلاً هر پورت از هاب اطلاعات خود را به تمام پورت‌های دیگر می‌فرستد و گیرنده و مقصد هر دو از آن استفاده می‌کنند.

در سوئیچ شبکه اما اطلاعات ارسالی از پورت مبدأ فقط به پورت مقصد فرستاده خواهد شد. به همین خاطر ترافیک داده در آن کمتر خواهد بود. البته در شبکه‌های کوچک و خانگی چندان تأثیری ندارد اما در شبکه‌های بزرگ‌تر کارایی آن کاهش می‌یابد. در هاب بروز Collision خیلی شایع است درحالی‌که سوئیچ در مدیریت پورت‌های خود بسیار بهتر از هاب عمل می‌کند. 

برندهای معروف تولیدکننده سوئیچ شبکه

سوئیچ شبکه توسط برندهای مختلفی ساخته می‌شود اما دو برند سیسکو و میکروتیک سوئیچ‌های بهتر و حرفه‌ای را طراحی و روانه بازار می‌کنند. این برندها با استقبال زیادی هم مواجه هستند. برندهای دیگر برندهای تندا، دی لینک، تی پی لینک و آی پی کام نیز در تولید سوئیچ شبکه فعالیت دارند.

قیمت و خرید سوئیچ شبکه

سوئیچ شبکه با قیمت‌های متفاوتی در بازار وجود دارد و شما می‌توانید آن را خریداری کنید. اما اگر می خواهید سوئیچ شبکه  را با قیمت مناسب و ارزان خریداری نمایید به شما پیشنهاد می‎‌کنیم به سایت ترازنت مراجعه نمایید و محصول موردنظر خود را انتخاب کرده و با درنظرگرفتن مشخصات آن برای خرید سوئیچ شبکه اقدام کنید. 

خرید سوئیچ شبکه از چه طریقی امکان پذیر است؟

می توانید برای خرید سوئیچ شبکه با کارشناس های مجموعه ترازنت تماس بگیرید.

قیمت سوئیچ شبکه در مدل های مختلف چه رنجی است؟

قیمت سوئیچ های شبکه به نسبت مدل و نوع آن تفاوت هایی دارد.