در پیاده سازی شبکه مراحل مختلفی وجود دارد، پس از آن که تجهیزات پسیو شبکه به صورت کامل پیاده سازی شد، نوبت به پیاده سازی تجهیزات اکتیو شبکه می‌رسد. منظور از تجهیزات اکتیو آن دسته از تجهیزاتی است که در شبکه باعث ایجاد یک عمل می‌شوند. به عنوان مثال پیاده سازی کردن ایمیل سرور یکی از خدمات اکتیو شبکه است. تعرفه خدمات اکتیو شبکه به عوامل مختلفی وابسته است. یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث تغییر نرخ هزینه در این خدمات می‌شود، نوع خدمات و همچنین کیفیت کاری است که شرکت ارائه‌دهنده اجرا می‌کند.

عیب یابی در شبکه، ارائه خدمات پشتیبان گیری، نصب انواع نرم افزارهای آنتی‌ویروس، ارائه خدمات مجازی‌سازی و مواردی از این دست را می‌توان تنها بخشی از خدمات قابل ارائه در زمینه خدمات اکتیو شبکه در نظر گرفت. تجهیزات مورد نیاز که عموما نرم افزارها هستند می‌تواند در این قیمت تاثیر گذار باشند. در ادامه به صورت دقیق به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت.

خدمات اکتیو شبکه چیست؟

خدمات اکتیو شبکه

یکی دیگر از دسته خدمات شبکه خدمات اکتیو است. که برای برخورداری از یک شبکه با کیفیت نیاز به پیاده‌سازی آن خواهید داشت. خدمات اکتیو به معنای خدمات فعال است. به عبارتی می‌توان گفت خدمات اکتیو شبکه دقیقا همان خدمات نرم‌افزاری، نصب و راه ‎اندازی شبکه است. در حالت کلی پیکربندی امن شبکه را می‌توان خدمات اکتیو شبکه در نظر گرفت. تعرفه خدمات اکتیو شبکه به عوامل مختلفی بستگی دارد.

تجهیزات اکتیو شبکه کدامند؟

تجهیزات اکتیو شبکه

در حالت کلی به تمامی تجهیزاتی می‌شود که این قابلیت را در خود دارند که روی یک سیگنال عبوری از شبکه تاثیر بگذارند. فعال نام گذاری کردن این تجهیزات هم به دلیل همین تاثیرگذار بودن ‌آن‌ها است. در یک تعریف دقیق‌تر می‌توان گفت تمامی تجهیزاتی که با نرم افزار، امنیت و پیکربندی شبکه در ارتباط هستند، تجهیزات اکتیو شبکه نامیده می‌شوند.

خدمات اکتیو شبکه

مهم‌ترین خدمات قابل ارائه در گروه تخصصی ارائه‌دهنده‌ی خدمات شبکه کامپیوتری را می‌توان موارد نام برده شده در ادامه دانست در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در رابطه با هر کدام از خدمات می‌توانید با همکاران ما تماس برقرار نمایید.

  1. راه‌اندازی و نصب ایمیل سرور
  2. راه‌اندازی سرویس voip
  3. راه اندازی و نصب دامین
  4. نصب فایروال در بستر شبکه
  5. مجازی سازی سرور
  6. و …

تعرفه خدمات اکتیو شبکه

گفتیم که موارد مختلفی می‌توان در هزینه خدمات اکتیو شبکه تاثیر گذار باشد. از جمله مهم‌ترین مواردی که در نرخ خدمات اکتیو شبکه تاثیر گذار است، تجهیزات اکتیو شبکه است، تجهیزاتی که برای راه‎اندازی شبکه در این بخش مورد نیاز است. در ادامه به بررسی دقیق این خدمات خواهیم پرداخت.

تجهیزات مورد استفاده

عموما در این بخش بیشترین مواردی که با عنوان تجهیزات اکتیو شناخته می‌شود، نرم افزارها هستند، هر چه تعداد این نرم افزارها بیشتر باشد و هر چه دارای کیفیت بالاتری باشند، طبیعتا قیمت خدمات اکتیو بیشتر خواهد بود.

مانیتورینگ شبکه در خدمات اکتیو

مانیتورینگ شبکه در خدمات اکتیو

یکی از خدماتی که می‌توان آن را در حوزه خدمات اکتیو شبکه جای داد، خدمات مانیتورینگ شبکه است. برای مانیتورینگ شبکه به ابزارهای مختلفی نیاز خواهیم داشت، که این مورد می‌تواند در تعیین نرخ خدمات اکتیو شبکه تاثیر گذار باشد. توجه داشته باشید که مبحث مانیتورینگ از بحث امنیت شبکه جدا است و تجهیزاتی که در این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرند به صورت کلی از بخش امنیت جدا هستند.

در صورتی که آگاهی یافتن از زمان خطا و همچنین علت به وجود آمدن مشکل در شبکه برای شما از اهمیت بالایی برخورد است، استفاده کردن از نرم افزارها و تجهیزات مانیتورینگ شبکه لازم و ضروری خواهد بود.

امنیت شبکه در خدمات اکتیو

امنیت در شبکه اکتیو

می‌دانیم که امنیت شبکه یکی از با اهمیت‌ترین مواردی است که باید از همان زمان شروع به کار شبکه به فکر آن باشیم. امنیت در شبکه را می‌توان یکی از عوامل تاثیر گذار در تعیین نرخ هزینه خدمات اکتیو در نظر گرفت. نرم افزارها و تجهیزات مختلفی در زمینه امنیت شبکه وجود دارد که وابسته به نوع شبکه شما و همچنین تشخیص پشتیبان شبکه می‌تواند متفاوت باشد.

در صورتی که نیاز به پیاده سازی امنیت در شبکه خود دارد، دو راه پیش روی شما است، استفاده از خدمات شرکت‌های ارائه دهنده خدمات امنیت شبکه یا استخدام یک متخصص امنیت شبکه؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می‌شود مقاله استخدام متخصص امنیت یا برون‌سپاری امنیت را مطالعه نمایید.

سیستم برق شبکه و خدمات اکتیو شبکه

سیستم برق شبکه اکتیو

یکی‌دیگر از مواردی که می‌تواند در این هزینه تاثیر گذار باشد، راه‌اندازی درست و اصولی سیستم برق شبکه خواهد بود. وجود مشکل در سیستم برق می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به داده‌ها و همچنین زیر ساخت‌های پسیو شبکه بزند، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در صورتی که در حال پیاده‌سازی شبکه هستید حتما از سیستم برق اضطراری برای شبکه خود استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید مقاله سیستم برق اضطراری در شبکه چیست را مطالعه کنید.

کیفیت خدمات ارائه شده توسط شرکت

کیفیت خدمات ارائه شده توسط شرکت برای شبکه اکتیو

یکی از عواملی که می‌تواند در هزینه نهایی خدمات اکتیو شبکه تاثیر زیادی داشته باشد، میزان کیفیتی است که شرکت ارائه‌دهنده خدمات در کارهای خود لحاظ می‌کند. هر چه این شرکت از اعتبار بالاتری برخوردار باشد، میزان هزینه و همچنین کیفیت نهایی کار بالاتر خواهد بود. پس وابسته به آن که شما از چه شرکتی خدمات خود را دریافت می‌کنید، کیفیت و همچنین قیمت خدمات متفاوت است.

نرخ خدمات اکتیو شبکه به صورت دقیق به چه میزان است؟

همان طور که در ابتدای این مطلب خواندید عوامل مختلفی در هزینه خدمات اکتیو شبکه تاثیر گذار است، ارائه دادن قیمت دقیق و مشخص تنها زمانی قابل ارائه خواهد بود که بتوانید به درستی از نیاز و همچنین خواست شبکه اطلاع دقیق داشته باشید.

به عنوان مثال در صورتی که شما از خدمات امنیت چشم پوشی کنید، هزینه این مورد از مجموعه هزینه‌ها کسر خواهد شد. به همین دلیل بسته به آن که شما چه نوع رویکرد و خواسته‌ای را از شبکه خود دارید، قیمت خدمات اکتیو شبکه می‌تواند متفاوت باشد.

در صورت نیاز به اطلاع دقیق از قیمت می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت ترازنت تماس حاصل نمایید تا همکاران ما جهت ارائه خدمات مشاوره شبکه وقت مناسب را برای شما تعیین کنند.