مشاوره Crm

دریافت مشاوره Crm چه مزایایی دارد؟ در موفقیت پروژه‌های مشاوره Crm چه عوامل کلیدی دخالت خواهد داشت؟ چگونه می‌توانید از یک مشاوره Crm بهترین استفاده را ببرید؟

یکی از اهداف اصلی در کسب‌وکار حفظ و ایجاد مشتری است. CRM  مخفف Customer Relationship Management بوده که در راستای تحقق مدیریت ارتباط با مشتری به وجود آمد. نباید به Crm فقط به‌عنوان یک نرم‌افزار نگاه کنیم. بلکه باید یک نگاه سیستمی به تمام جوانب آن داشته باشیم تا بتوانید نتیجه فوق‌العاده‌ای از آن بگیریم. سی آر ام تنها یک نوع نرم‌افزار است که به شما کمک خواهد کرد تا بهره‌برداری مناسبی از زیرساخت‌های کسب‌وکار خود داشته باشید.

اما باید بدانید که این زیرساخت‌ها باید با مشاوره Crm انجام شود. پس قبل از خرید نرم‌افزار Crm از مشاوره آن استفاده کنید. در ادامه این مطلب به این زیرساخت‌ها خواهیم پرداخت.

اهمیت مشاوره Crm در چیست؟

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم اگر بخواهیم برای مفهومی همچون مدیریت ارتباط با مشتری را موردتوجه قرار می‌دهیم باید به زیرساخت‌های موردنیاز که باعث تحقق و موفقیت Crm می‌شود را پیاده‌سازی کنیم. پیش‌نیازهای اساسی در مدیریت ارتباط با مشتری از پیش‌نیازهای راهبردی آغاز خواهد شد. این زیر ساخت‌ها باید در موارد زیر که به آن اشاره می‌کنیم ایجاد شود:

  • طراحی برای تجربه بی‌نظیر با مشتریان
  • ایجاد فرهنگ‌سازی سازمانی
  • فرایندهای مربوط به مشتری را ساده‌سازی نمایید.
  • استانداردسازی فرایندهای مرتبط با مشتریان
  • طراحی گردشکارهای حیاتی برای سازمان
  • تهیه دستورالعمل‌ها و ایجاد آن با CRM

مزایای دریافت خدمات مشاوره Crm چیست؟

مشاوره Crm را نباید تنها یک نرم‌افزار محسوب کنیم بلکه برای رسیدن به خروجی بهتر باید شرکت استراتژی مشتریان خود را تعیین کند. فرایندهای مربوط با مشتری را مورد بازنگری قرار دهد. همچنین به این نتیجه برسد که زیرساخت‌های سازمانی و انسانی قابلیت اجرا شده را دارند. برای اینکه این مسیر را طی کنید شرکت‌ها باید از خدمات مشاورین Crm بهره ببرند.

قبل از مشاوره Crm باید به چه نکات طلایی توجه کنیم؟

در کل قبل از فرایند مشاوره CRM با تیمی که متشکل از کلیه واحدهای مرتبط است باید با کمک یکدیگر طراحی و اجرای آن را پیش ببرند. در این راستا حتماً به نکاتی که در زیر به آن اشاره می‌کنیم توجه فرمایید.

هیچ‌وقت از شرکت‌های نرم‌افزاری درخواست مشاوره نکنید!

جلسات مشاوره با شرکت‌های نرم‌افزار Crm همگی به این ختم می‌شود که تمام مشکلات سازمانی شما با استفاده کردن از نرم‌افزار سی آر ام شرکت ما حل خواهد شد. پس برای مشاوره Crm دنبال شرکت‌های نرم‌افزاری نروید. اگر هم می‌خواهید این کار را انجام دهید حتماً با یک مشاور همراه شوید.

برای حضور در جلسات مشاوره سی آر ام لشکرکشی نکنید!

در جلسات مشاوره CRM نیاز به حضور همه مدیران واحدهای مختلف نیست. در خصوص انتخاب روش پیاده‌سازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان نیازی به نظرخواهی از همه پرسنل دیده نمی‌شود. سازمان‌های کوچک فقط یک یا دو نفر از واحدهای مشتریان را به جلسه بفرستند کفایت می‌کند. 

اما در سازمان‌های بزرگ نیاز به تشکیل کمیته Crm بوده که در نهایت 5 واحد مهم سازمان را به‌عنوان نمایندگان خود انتخاب کرده و برای حضور در جلسه مشاوره Crm می‌فرستند.

در انتخاب مشاور Crm به دنبال افراد حرفه‌ایی باشید نه متخصص:

کسانی که هم‌زمان در حوزه برندینگ، بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ و… فعالیت دارند و به قولی همه‌فن‌حریف هستند اصلاً مشاورین مناسبی برای سازمان شما نخواهند بود. این افراد از هر دری سخن به میان می‌آورند و سازمان را به سمت‌وسویی خواهند برد که هیچ ربطی به مشاوره Crm ندارد. در این میان ممکن است به شما پیشنهاد طراحی وب‌سایت بدهند و بخواهند که خودشان طراحی سایت را برعهده بگیرند.

قبل از هر چیز اولویت‌های سازمانی خود را مشخص نمایید:

مدیران بارها در جلسات مشاوره پیش‌آمده که در حال بحث و تصمیم‌گیری راجع به موضوعات مختلف بوده‌اند و اولویت‌های سازمانی را تعیین و در همان جلسه مشاوره Crm آن را مطرح می‌کنند. پس لطفاً قبل از جلسه مشاوره این کار را انجام دهید و در خصوص مدیریت ارتباط با مشتری و مشکلات آن به توافق برسید.

به دنبال فروش بنر تبلیغاتی خود در جلسه مشاوره Crm نباشید:

بعضی مشاورین در جلسه مشاوره Crm به دنبال فروش بنرهای تبلیغاتی خود هستند و فقط به منافع خود فکر می‌کنند. پس نگذارید گرفتار این نوع مشاورین شوید. هدف آنها فقط درج رپورتاژ آگهی، ساخت تیزر تبلیغاتی خود و درج بنر برای شما خواهند بود.

چگونه برای کسب‌وکار خود بهترین مشاور Crm را انتخاب کنیم؟

در هنگام ارزیابی یک مشاور Crm با پشتکار لازم تحقیقات خود را انجام دهید. از مشاورینی که خود را کاندید می‌کنند راجع به سوابق کاری گذشته‌شان سؤال کنید. بعد از آن با چشم انتقادی به این سوابق نگاه کرده و با بررسی سوابق متخصص  Crm میزان توانایی‌های او را بسنجید. 

اگر مشاور مدیریت روابط با مشتریان نتوانست فعالیت‌های خود را در اختیار شما قرار بدهد به‌احتمال زیاد فرد مناسبی برای کسب‌وکار شما نخواهد بود. از مشاور سی آر ام بخواهید که افرادی را در زمینه نرم‌افزار CRM که به کسب‌وکار شما مرتبط است را معرفی کند که قبلاً به آنها مشاوره داده است. با آنها صحبت کنید و مطمئن شوید که متخصص CRM برای ارائه مشاوره در زمینه کسب‌وکار شما توانایی‌های لازم را دارد.

جمع‌بندی

در مشاوره CRM شما باید بدانید که چه افرادی را برای کار در پروژه خود انتخاب می‌کنید. فقط به بهترین نیرو اکتفا نکنید و رزومه آنها را بررسی نمایید. افراد تیم را باتوجه‌به تجربه قبلی آنها در صنعت و تجربه مشاورهایی بسنجید. یکی از نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که انتظارات خود از مشاوره Crm را به‌صورت شفاف و دقیق بیان کرده تا از وقوع مشاجرات و مکالمات دشوار جلوگیری کنید.

بازاریابی و تبلیغات گام اول در هر کسب‌وکاری است که با نرم‌افزار Crm می‌توانید بهترین روش‌های بازاریابی را تشخیص داده و تمرکز خود را صرف این روش‌ها نمایید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. همچنین با ارائه درست خدمات و تشخیص نیاز مشتری، نیازهای آنها را شناسایی کرده و در جهت تبدیل آنها به مشتریان وفادار گام بردارید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین مقالات

زهرا رمضان زاده 25 آبان 1400

خرید آنتی ویروس سازمانی

اگر می‌خواهید برای آینده سازمان خود سرمایه‌گذاری کنید با خرید آنتی‌ویروس سازمانی، امنیت اطلاعات خود...
زهرا رمضان زاده 25 آبان 1400

قیمت سوئیچ شبکه

سوئیچ شبکه چیست؟ چه نقشی را در یک شبکه کامپیوتری ایفا می‌کند؟ قیمت سوئیچ شبکه...
زهرا رمضان زاده 25 آبان 1400

مشاوره Crm

دریافت مشاوره Crm چه مزایایی دارد؟ در موفقیت پروژه‌های مشاوره Crm چه عوامل کلیدی دخالت...
زهرا رمضان زاده 25 آبان 1400

آموزش نصب و تعمیر دوربین مداربسته

برای آموزش نصب و تعمیر دوربین مداربسته چه تجهیزاتی لازم است؟ آیا با دوربین‌های مخصوص...