انی دسک چیست (What is anydesk)؛ یک نرم‌افزار قابل نصب روی دسکتاپ است که توسط شرکت «AnyDesk Software GmbH» در دسترس عموم قرار گرفته است. این برنامه به عنوان یک Software اختصاصی در حال کار بوده که با استفاده از پلتفرم خود می‌تواند دسترسی از راه دور به رایانه‌های شخصی یا لپ‌تاپ‌ها را که از این برنامه استفاده می‌کنند، فراهم کند.

تصور کنید در کامپیوتر خود با مشکلی مواجه شده‌اید. آیا نیاز است سیستم خود را به یک مرکز خدمات کامپیوتر منتقل کنید یا حتما از یک کارشناس پشتیبانی کامپیوتر درخواست کنید تا برای رفع مشکل سیستم شما به محل بیاید؟ خیر؛ برای رفع بسیاری از مشکلات جزئی سیستم‌های کامپیوتری می‌توانید از نرم افزارهای دسترسی از راه دور مانند انی دسک استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با مفهوم anydesk تا انتهای این مقاله با تیم ترازنت همراه شوید. 

کاربرد برنامه انی دسک چیست؟

همان‌طور که می‌دانید منتقل کردن کامپیوترها به یک مرکز خدمات کامپیوتر و یا حتی درخواست اعزام پشتیبان سیستم‌های کامپیوتری به محل زمان زیادی از شما می‌گیرد در حالی که برخی از مشکلات کامپیوترها می‌توانند در زمان کوتاه‌تری نیز رفع شوند. انی دسک یک نرم افزار دسترسی از راه دور است که کمک می‌کند شما به یک سیستم دیگر در هر جای دنیا متصل شوید. 

بطور مثال ممکن است مشکل سیستم‎تان را دوست شما نیز بتواند رفع کند اما کیلومترها از شما فاصله داشته باشد. در چنین شرایطی می‌توانید با نرم افزار انی دسک این امکان را به وی بدهید که به سیستم شما از راه دور متصل شده و مشکل بوجود آمده را برطرف کند.

 

کاربرد انی دسک
کاربرد انی دسک

نرم افزار انی دسک تنها کاربرد خانگی دارد؟

با توجه به توضیحات فوق ممکن است تصور کنید این نرم افزار دسترسی از راه دور تنها کاربرد خانگی دارد در صورتی که حتی سازمان‌ها و دفاتر نیز می‌توانند از این نرم افزار استفاده کنند. فرض کنید در یک سازمان دولتی یا خصوصی از خدمات شبکه‌های کامپیوتری استفاده می‌کنید. بروز تنها یک مشکل ساده در بخش‌های مختلف شبکه ممکن است موجب مختل شدن کار تمامی کارمندها شود.

در چنین شرایطی برای رفع این مشکل یا باید یک کارشناس پشتیبانی شبکه در سازمان خود داشته باشید یا با یک شرکت خدمات شبکه تماس بگیرید و درخواست نیروی تکنسین کنید. از آنجایی که اغلب سازمان‌ها تمایلی به استخدام یک نیروی تمام وقت پشتیبانی کامپیوتر ندارند و درخواست اعزام کارشناس شبکه و پشتیبانی کامپیوتر نیز حداقل به چند ساعت زمان نیاز دارد، بهترین راه کمک گرفتن از کارشناسان دور کار است. این کارشناسان می‌توانند با کمک یک نرم افزار از راه دور چون انی دیسک هرجایی که هستید مشکل سیستم شما را برطرف کنند. 

انی دیسک چه کاربردهایی دارد؟

برطرف کردن مشکلات سیستم‌های کامپیوتری تنها کاربرد این نرم افزار کنترل از راه دور نیست. با کمک انی دسک می‌توان:

  • تنظیمات سیستمی را از راه دور تغییر داد.
  • افرادی که به صورت فریلنسر با یکدیگر کار می‌کنند می‌توانند فایل‌هایشان را از طریق این برنامه با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
  • در کلاس‌های آموزشی که هر یک نفر از یک سیستم استفاده می‌کنند، با کمک این نرم افزار می‌توان همه این سیستم‌ها را مدیریت و کنترل کرد. 
  • حین برگزاری کنفرانس‌ها برای کنترل کامپیوترها می‌توان از این نرم افزار استفاده کرد. 
امنیت انی دسک
امنیت انی دسک

خطرات برنامه انی دسک؛ آیا نرم افزار انی دسک امنیت کافی دارد؟

یکی از دلایلی که ممکن است مانع استفاده برخی از افراد از این نرم افزارهای دسترسی از راه دور شود، نداشتن اطمینان خاطر از تامین بودن امنیت این نرم افزار است. در صورت استفاده از نرم افزار دسترسی از راه دور انی دیسک هیچگونه خطری اطلاعات و داده‌های ذخیره شده در سیستم شما را تهدید نمی‌کند چراکه امنیت این نرم افزار توسط الگوریتم‌های رمزنگاری قوی تامین شده است. بنابراین حین استفاده از AnyDesk هیچ نگرانی بابت دسترسی نفر سوم به سیستم و اطلاعاتتان نخواهید داشت. 

قیمت نرم افزار AnyDesk چقدر است؟ 

انی دسک دارای 3 نسخه است.

  • نسخه رایگان: این نسخه برای استفاده شخصی طراحی شده است. در این نسخه امکاناتی چون اتصال به دستگاه‌های نزدیک و ضبط را خواهید داشت.
  • نسخه Lite: خرید این نسخه از نرم افزار انی دسک امکان اتصال یک کاربر منفرد را مهیا می‌سازد. برای خرید اشتراک این نسخه از نرم افزار ماهانه باید مبلغ 10.99 دلار پرداخت کنید.
  • نسخه Professional: این نسخه با پرداخت ماهیانه 20.99 دلار قابل استفاده خواهد بود. مسلما امکاناتی که این نسخه از نرم افزار در اختیارتان می‌گذارد بیشتر است. اتصال به دستگاه‌های نامحدود و امکان سفارشی سازی نصب از دیگر ویژگی‌های این نسخه است.

چگونه از نرم افزار دسترسی از راه دور استفاده کنیم؟

برای نصب و دانلود نرم افزار انی دسک می‌توانید مستقیما به وبسایت انی دسک مراجعه کرده یا این نرم افزار را از سایت‌های ایرانی دانلود کنید. برای دانلود این نرم افزار کلیک کنید.

نصب این نرم افزار بسیار ساده است و کمتر از 1 دقیقه زمان می‌برد. بعد از اتمام نصب برنامه در صفحه اولیه شماره‌ای به شما نمایش داده می‌شود. این شماره همان شماره‌ای است که باید به دیگران بدهید تا امکان دسترسی به سیستم شما از راه دور را داشته باشند.

روش استفاده از انی دسک
روش استفاده از انی دسک

پس از اتصال شخصی به سیستم شما پیغامی بر روی نرم افزار مبنی بر اینکه این کاربر اجازه دسترسی دارد یا خیر دریافت خواهید کرد. با تایید شما شخص مذکور می‌تواند به سیستمتان دسترسی داشته باشد. اتصال به سیستم دیگران نیز به همین ترتیب امکان پذیر است. ابتدا باید شماره انی دسک آن‌ها را بگیرید و در کادر مشخص شده با عنوان Remote Desk وارد کنید و دکمه سبز رنگ connect را بزنید. با تایید صاحب آن سیستم شما می‌توانید به سیستم دیگری در هر جایی متصل شوید و تنظیمات و اقدامات لازم را پیاده کنید.

آنچه در این مقاله راجع‌به نرم افزار انی دسک خواندید

با وجود نرم افزارهایی چون انی دسک که امکان دسترسی از راه دور را فراهم می‌کنند در صورت بروز هرگونه مشکلی دیگر نیازی نیست ساعت‌های زیادی را برای انتقال سیستم خود به یک مرکز خدمات کامپیوتری صرف کنید. انی دسک یک نرم افزار کاربردی است که با دارا بودن ابزارهای مختلف، انجام بسیاری از فعالیت‌ها چون حل مشکلات کامپیوترها را بسیار ساده‌تر کرده است. با این نرم افزار افرادی از هر جای دنیا می‌توانند صفحه کامپیوتر ما را ببینند، تنظیمات مورد نیاز را اجرا کنند و مشکل رخ داده را رفع کنند. 

آیا کار با نرم افزار انی دسک راحت است؟

بله. کاربر می‌تواند به راحتی با رابط کاربری نرم افزار انی دسک ارتباط بگیرد و از آن استفاده کند.

چرا از انی دسک استفاده می‌کنیم؟

انی دسک یک ابزار دسترسی از راه دور است که هر زمان نیاز داشتید که به یک سیستم از راه دور متصل شوید، می‌توانید از این ابزار استفاده کنید و به نیازهای خود پاسخ دهید.