تعمیر شبکه کامپیوتری با کیفیت مناسب و تضمین و پشتیبانی رایگان در شرکت ترازنت. برای انجام تعمیر موثر و اساس در مورد شبکه های کامپیوتری باید از الزامات این کار پیروی کرد تا از وارد آمدن خسارت ها جلوگیری شود. تعمیرات شبکه کامپیوتری برای شرکت ها و مصرف کنندگان دیگر موردی است که به دلیل به روز رسانی و عیب یابی اجتناب نا پذیر است. برای ایجاد بیشترین مقدار ایمنی در شبکه باید عیب یابی دقیق و تعمیر زودتر انجام شود. خدمات تعمیرات شبکه شامل تعمیر سخت افزار و نرم افزار است.

مزیت تعمیر کردن شبکه

فایده تعمیر شبکه این است که تجهیزات تعمیر می‌شوند تا وظایف خود را به درستی انجام دهند و با همکاری درست با یکدیگر بتوانند بازده مناسبی ایجاد کنند. اختلال های ایجاد شده در هر جزئی از شبکه می‌تواند بر عملکرد کل شبکه تاثیر بگذارند. ارتقای ضریب ایمنی شبکه دیگر موردی است که با تعمیر اتفاق می‌افتد.

ایرادات رایج که نیاز به تعمیر شبکه ایجاد می‌کنند

الزام به تعمیر شبکه ممکن است به دلیل ایجاد خرابی در هر یک از اجزای شبکه رخ دهد. برای مثال ایراداتی که ممکن است باعث ضرورت اجرای تعمیرات شوند شامل این موارد هستند:

  • قطع اینترنت
  • کابل کشی نادرست و ایجاد خسارت
  • فرسودگی اتصالات
  • تداخل در شبکه ها
  • بروز ایراد در تستر شبکه
  • تلفن تحت شبکه 
  • عدم اتصال به وای فای

شیوه‌های انجام تعمیرات برای شبکه

روش های مختلف تعمیر شبکه با توجه به نوع ایراد ایجاد شده مفید واقع می‌شوند:

تعمیر آنلاین شبکه

با اتصال از راه دور به شبکه می‌توان یکسری از ایرادات ایجاد شده برای شبکه را بر طرف کرد.

تعمیر با دریافت مشاوره

در مواردی که ایراد ایجاد شده در شبکه قابل توجه و بزرگ نیست می‌توان با تلفن و مشاوره تلفنی اقدام به تعمیر ایراد شبکه نمود.

تعمیر شبکه در محل

در مواردی که نیاز به انجام تعمیرات اساسی است، تیم تعمیرات در محل حاضر شده و اقدام به انجام فعالیت به منظور ایرادیابی و رفع ایراد خواهند کرد. مراحل تعمیر در شبکه شامل این موارد هستند:

ابتدا اعضای تیم تعمیرات به بررسی تمام اجزای شبکه طبق چک لیست مناسب می‌پردازند تا ایرادات نرم افزاری یا سخت افزاری را به طور کامل پیدا کنند اگر ایراد نرم افزاری باشد با به روز رسانی برنامه رفع خواهد شد و اگر مربوط به سخت افزار شبکه باشد، نسبت به تعمیرات شبکه اقدام خواهد شد.

سپس برای تعمیر شبکه اقدام خواهد شد که برای این اقدام تعمیر کار باید با تعمیر کردن تجهیزات پسیو آشنا باشد. تجهیزات پسیو شامل کابل، سوکت، سوییچ ها و سایر اتصالات است. در مورد ایرادات نرم افزاری ممکن است لازم باشد تعمیرکار اقدام به دوباره راه اندازی نرم افزار کند تا مشکل رفع شود. 

یک مرحله دیگر تعمیر سیستم عامل شبکه است که تعداد خرابی های ایجاد شده در این مورد زیاد است. با آپدیت کردن یا دوباره نصب کردن سیستم عامل می‌توان ایرادات آن را رفع نمود. 

برخی از ایرادات با ارتقای شبکه رفع خواهند شد برای مثال کندی شبکه یکی از مواردی است با ارتقای صحیح شبکه کامپیوتری قابل رفع است.

تعویض تجهیزات شبکه هم دیگر کاری است که در هنگام خرابی تجهیزات قابل انجام است. در زمان هایی که قطعات دیگر قابل استفاده نیستند باید با جایگزین کردن قطعه با یک قطعه جدید و دارای مشخصات مشابه اقدام به تعمیر شبکه نمود. شرکت ترازنت در این مواقع از قطعات اورجینال و مطابق نیاز شبکه استفاده می‌کند. 

تعمیر دوره ای شبکه چیست

تعمیر دوره ای به بازرسی شبکه کامپیوتری برای کشف ایرادات خفیف گفته می‌شود که رفع آن ها برای جلوگیری از مشکلات جدی در آینده ضروری است. به این شکل در زمان بندی های منظم اقدام به کنترل کردن تجهیزات مانند سرور، قطعات و سایر موارد می‌شود.

هزینه تعمیرات شبکه

در تعیین هزینه تعمیرات شبکه مواردی موثر هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

نوع شبکه

این که نوع شبکه چه باشد و تجیهزات به کار رفته داخل شبکه از کدام برند ها هستند، قیمت تعمیر شبکه را دستخوش تغییر می‌کنند. برای نمونه هزینه تعمیر شبکه وایرلس و کابل کشی با هم متفاوت هستند. 

نوع ایراد 

هر ایرادی برای برطرف شدن نیاز به یکسری از موارد مشخص دارد بنابراین واضح است که این مورد هم در تعیین قیمت تعمیر شبکه تاثیر دارد برای مثال ایرادات نرم افزاری هزینه کمتری را در پی دارند. 

میزان ایراد به وجود آمده

اگر ایراد با تعمیر شدن قابل رفع شدن باشد هزینه کمتری دارد و اگر ایراد به حدی باشد که تعویض قطعه لازم باشد، هزینه تعمیر بیشتر خواهد شد.