اگر می‌خواهید برای آینده سازمان خود سرمایه‌گذاری کنید با خرید آنتی‌ویروس سازمانی (buy-enterprise-antivirus)، امنیت اطلاعات خود را بالا ببرید. پس اگر کسب‌وکار شما درحال‌رشد است مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

در کل آنتی‌ویروس‌ها به دودسته خانگی و سازمانی تقسیم می‌شوند. آنتی‌ ویروس‌های سازمانی به شرکت‌هایی توصیه خواهد شد که در محیط کار دارای شبکه و ویندوز سرور باشند. برای این شرکت‌ها آنتی‌ویروس‌های خانگی مانند: کسپرسکی اینترنت، سکیوریتی و نود 32 آنتی‌ویروس قابلیت نصب ندارند.

اگر سازمان شما از ویندوز سرور و کلاینت‌های متعدد استفاده می‌کند و می‌خواهید تمام آنها را کنترل کنید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که آنتی‌

ویروس سازمانی را از شرکت ترازنت خریداری نمایید. بهترین آنتی ویروس شبکه ممکن است به نسبت نیاز شما متفاوت با نظر دیگری باشد. پس بهتر است برای خرید آنتی ویروس موردنیاز خود، اطلاعات کافی و مورد نیاز را جمع اوری کنید.

خرید آنتی ویروس سازمانی
خرید آنتی ویروس سازمانی

نرم افزار آنتی ویروس چیست؟

ویروس‌ها نوع خاصی از بدافزار هستند که کامپیوتر، شبکه یا سیستم را آلوده و به تمام بخش‌ها سرایت می‌کنند. به همین دلیل به آنها ویروس می‌گویند. اکثر آنتی‌ویروس‌های مدرن راه حلی برای مقابله با بدافزارها از جمله ویروس‌ها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، جاسوس افزارها و حملات باج‌افزار هستند.

ابزارهای آنتی‌ویروس یکی از اجزای اکوسیستم حفاظت نقطه پایانی را تشکیل می‌دهند. آنتی‌ویروس از شبکه در برابر بدافزار محافظت می‌کند. ابزارهای EDR اغلب ویژگی‌ها برای تشخیص مشکل، جداسازی بدافزار و اصلاح ویروس ارائه می‌دهند. راه حل‌های آنتی ویروس یک ضرورت هستند که روش‌های BYOD مزایای فراوانی داشته اما در عین حال بستن حلقه امنیتی را دشوارتر خواهند کرد.

بعضی از نرم‌افزارهای آنتی‌

ویروس فقط از دستگاه‌های ویندوز و یا Mac پشتیبانی می‌کنند. برخی دیگر نیز از گوشی‌های هوشمند و تبلت پشتیبانی کرده که باید نوع مدیریت خود را با ابزارهای امنیتی مرتبط که از طیف وسیعی از دستگاه‌هایی که به شبکه شما دسترسی دارند آگاهی داشته باشید. ازآنجایی‌که برخی از کارمندان در به‌روزرسانی برنامه‌ها و سیستم‌عامل‌ها دچار مشکل می‌شوند، ممکن است اشتباهاتی را مرتکب شوند که مدیران را مجبور به تنظیم الزامات سیستم نمایند.

نرم افزار آنتی ویروس چیست؟

مزایای کلیدی نرم‌افزار آنتی‌ویروس

هر نرم افزار آنتی ویروسی که در شبکه استفاده می شود، مزایای خاص خود را دارند. شما باید با مزایای هر کدام از آنتی ویروس ها آشنا شوید. پس از آشنایی با هرکدام از مزیت ها، می توانید نیاز خود را برای انتخاب انتی ویروس پیدا کنید. ترازنت سعی کرده است تا مزایای کلی نرم افزارهای آنتی ویروس را به شما اعلام کند.

 • از آلوده شدن دستگاه با نرم‌افزارهای مخرب جلوگیری می‌کند.
 • محافظت در برابر فیشینگ، هرزنامه و هکرها 
 • افزایش طول عمر دستگاه
 • خطر سرقت، ازدست‌دادن داده‌ها را کاهش خواهد داد.
 • تنظیم کردن آنتی‌ویروس سازمانی برای تمام مجموعه شرکت

چرا از آنتی‌ویروس سازمانی استفاده کنیم؟

آنتی‌ویروس سازمانی جز مهمی از نرم‌افزارهای امنیتی بوده که یکی از باارزش‌ترین نرم‌افزارها است. از طریق آن می‌توانید از حضور بدافزارهایی که به اطلاعات حساس شرکت شما دسترسی پیدا می‌کنند جلوگیری کنید. بسیاری از فروشندگان آنتی‌ویروس حتی برنامه‌های رایگان را برای استفاده شخصی ارائه می‌دهند.

شرکت‌ها در حفاظت از داده‌های تجاری خود بسیار حساس هستند. سازمان‌هایی که خدمات مالی و بانکداری انجام می‌دهند حفظ امنیت داده‌ها برایشان بسیار مهم خواهد بود چرا که داده‌های ارزشمند را در شبکه‌های خود ذخیره می‌کنند. پس داشتن آنتی‌ویروس سازمانی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید از آن غافل نشوید.

آنتی ویروس سازمانی
آنتی ویروس سازمانی

ویژگی‌های آنتی‌ویروس سازمانی

همان‌طور که گفتیم شما می‌توانید با خرید آنتی‌ ویروس سازمانی با استفاده از کنسول مدیریتی که بر روی شبکه سرور شما نصب خواهد شد، همه کاربران و کلاینت‌ها را کنترل کنید. با کمک این آنتی‌ویروس همچنین می‌توانید برای هر کاربر برنامه خاصی را در نظر بگیرید. 

مثلاً اگر کاربری را A در نظر بگیرید استفاده از USB را می‌توان از او منع کرد و یا به کاربر B اجازه پرینت گرفتن ندهید. یا ورود به برخی از وب‌سایت‌ها را برای کاربر دیگر ممنوع کرد. تمامی این موارد و حتی هزاران آیتم امنیتی دیگر قابلیت شخصی‌سازی و اجرا را با استفاده از این آنتی‌ویروس خواهند داشت. آنتی‌ویروس‌های سازمانی را در طبقه‌بندی‌های مختلفی قرار می‌دهند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد.

یکی از پرفروش‌ترین آنها کسپرسکی‌اند پوینت سکیوریتی بیزینس سلکت بوده که ویژگی‌هایی مانند: کنسول مدیریت واحد، کنترل برنامه‌ها، کنترل وب، هوش کمکی، محافظت در برابر باج‌افزارها و قابلیت‌های امنیتی دیگر است. این را هم باید بگوییم که سازمان‌هایی که دارای اطلاعات مهم و حیاتی هستند به فکر امنیتی کردن داده‌های خود خواهند بود. 

کسپرسکی‌اند پوینت سکیوریتی بیرنس ادونس علاوه بر داشتن تمام قابلیت‌های آنتی‌ویروس قبلی، ویژگی‌های دیگری مانند: کنترل ناهنجاری تطبیقی، کنترل دسترسی مبتنی بر نقش، کنترل برنامه برای سرورها، مدیریت رمزگذاری و بسیاری دیگر را انجام می‌دهد. شما می‌توانید امنیت کامل را با این آنتی‌ویروس سازمانی برای سرورهای خود تأمین کنید. 

آنتی‌ویروس سازمانی کسپرسکی

یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه آنتی‌ویروس و امنیت دیجیتالی، شرکت کسپرسکی بوده که سال‌هاست فعالیت خود را شروع کرده است. محصولات این شرکت برای کامپیوترهای شخصی، تلفن هوشمند و یا هر دستگاه دیگری که در شبکه وجود داشته باشد طراحی شده است. ویژگی‌های منحصربه‌فرد این آنتی‌ویروس سازمانی به‌قرار زیر بوده:

 • استفاده چند کاربر به طور هم‌زمان بدون اینکه دی‌اکتیو شود. برای سازمان‌ها خریداری کردن لایسنس‌های مختلف از یک نسخه از آنتی‌ویروس بسیار هزینه برخواهد بود. اما آنتی‌ویروس کسپرسکی می‌تواند با داشتن ویژگی‌هایی که دارد این مشکل را برطرف کند و امنیت را به سازمان برگرداند.
 • گسترش دادن آنتی‌ویروس، با خریدن این نرم‌افزار اگر امکانات محدودی داشته باشد دیگر لازم نیست برای گسترش و داشتن سایر ویژگی‌ها، نسخه جدیدی را خریداری نمایید. تنها کافی است آن را آپدیت کنید تا تمام قابلیت‌های دیگر آن را گسترش داده و از آن بهره ببرید.
 • این نرم‌افزار به شما یک جعبه ابزار یا داشبورد مدیریتی می‌دهد که به‌راحتی سیستم‌ها و مانیتورینگ شبکه را تحت کنترل خود در آورید. همچنین با استفاده از این ابزار می‌توانید تنظیمات دلخواه شبکه را انجام دهید.
 • خیلی از آنتی‌ویروس‌ها هستند که با سیستم‌عامل غیر روتین مشکل پیدا می‌کنند. اما این نرم‌افزار با هر نوع سیستم عاملی مچ خواهد بود. پس در این مورد هم هیچ‌گونه مشکلی نخواهید داشت.
 • بدون توقف تمام قسمت‌های شبکه را به‌صورت مستمر و دائمی بررسی می‌کند.
 • کاربران بدون هیچ مشکل و اختلالی در عملکرد خود با این آنتی‌ویروس سازمانی می‌توانند به کار خود بپردازند.
 • این آنتی‌ویروس دارای سیستم دفاعی بسیار قدرتمندی بوده که در صورت ایجاد مشکل به‌سرعت روی تمام زوایا مانور خواهد داد.
آنتی ویروس سازمانی کسپرسکی
آنتی ویروس سازمانی کسپرسکی

با مجموعه ترازنت می توانید خرید لایسنس آنتی ویروس را به راحتی انجام دهید و لایسنس مورد نظر خود را داشته باشید. از بهترین و باارزش‌ترین نرم‌افزارهای امنیتی در حال‌حاضر آنتی‌ویروس سازمانی است. این نرم‌افزار دارای قابلیت‌های خاص خود است. پس اگر به دنبال امنیت بیشتر برای شرکت خود هستید و می‌خواهید سطح امنیتی شبکه و سرور آن را افزایش دهید به فروشگاه ما در مجموعه ترازنت مراجعه کنید و بهترین نسخه‌های آنتی‌ویروس سازمانی را تهیه نمایید.