کاربرد یو پی اس در شبکه چیست

کاربرد یو پی اس در شبکه چیست و چرا اغلب سازمان‌ها و ادارات بزرگ از این دستگاه‌ استفاده می‌کنند؟ یو پی اس یک دستگاه الکتریکی بسیار کارآمد است که با ذخیره انرژی توسط باتری، برق مصرفی دیگر دستگاه‌ها در زمان قطعی برق را تامین می‌کنند. با توجه به قطعی‌های مکرر برق که اخیرا در اغلب شهرها افراد تجربه می‌کنند، اگر تاکنون از یو پی اس استفاده نمی‌کردید بهتر است از پشتیبان شبکه خود بخواهید تا این دستگاه را نصب کند. مهم‌ترین کاربرد یو پی اس در شبکه، تامین برق دستگاه‌های مصرفی است. از دیگر وظایف این دستگاه می‌توان به محافظت از دستگاه‌های الکترونیکی در برابر نویزها و اختلالات برق اشاره کرد.

امروزه اغلب شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ که تعداد زیادی کامپیوتر، پرینتر، مودم و … دارند برای سهولت در ارتباطات خود از خدمات شبکه استفاده می‌کنند. خدماتی که پس از راه اندازی شبکه از سوی تیم مربوطه به کاربران ارائه می‌شود متعدد هستند. یکی از خدماتی که در بستر شبکه می‌توانید از تیم پشتیبانی دریافت کنید، نصب دستگاه یو پی اس است. با وجود ups در زمان قطعی برق می‌توانید برای روشن نگه داشتن سیستم‌ها از انرژی ذخیره شده در باتری این دستگاه استفاده کنید. اگر می‌پرسید چرا از یو پی اس استفاده می‌کنیم باید بگوییم که یو پی اس یک وسیله ضروری برای مکان‌هایی است که همیشه به برق نیاز خواهند داشت.

در طول مقاله بیشتر به بررسی کاربرد یو پی اس در شبکه خواهیم پرداخت. این دستگاه در مکان‌های مختلف کاربردهای زیادی دارد. به عنوان مثال در بیمارستان‌ها، بانک‌ها و حتی برخی از ساختمان‌های مسکونی باید یک منبع برق اضطراری وجود داشته باشد. طرز کار یو پی اس به این صورت است که این دستگاه از دو منبع انرژی برای تامین برق استفاده می‌کند؛ در طول متن به توضیح کامل چگونگی کار این دستگاه پرداخته‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به قیمت یو پی اس و کاربرد یو پی اس در شبکه از طریق شماره‌های موجود در سایت با تیم ترازنت تماس بگیرید.

چرا از یو پی اس استفاده می‌کنیم؟

علت استفاده از یو پی اس

یو پی اس یک منبع تغذیه است که با هدف ایجاد ثبات در تغذیه انواع دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه میان برق شهری و دستگاه مصرف کننده که می‌تواند هر نوع وسیله الکترونیکی باشد قرار می‌گیرد و وظیفه دارد توان بار مورد نیاز مصرفی را بدون وقفه تامین کند؛ از همین‌رو است که به یو پی اس منبع تغذیه بدون وقفه نیز گفته می‌شود. اما چرا از یو پی اس استفاده می‌کنیم؟

همان‌طور که کمی پیش اشاره کردیم این دستگاه با قرار گرفتن میان برق شهری و دستگاه مصرف کننده برق، از ورود انواع نویزها به دستگاه مصرف کننده برق جلوگیری می‌کند. در شرکت‌ها یا سازمان‌هایی که از خدمات شبکه به صورت گسترده برای سهولت در ارتباطات خود استفاده می‌کنند، خرید یک دستگاه ups یکی از اقدامات واجب است.

اگر هنوز به پاسخ سوال خود نرسیده‌اید که کاربرد یو پی اس در شبکه چیست یا چرا از یو پی اس استفاده می‌کنیم باید بدانید که علاوه بر جلوگیری از ورود نویزها و اختلالات به دستگاه‌های مصرف کننده، یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه ذخیره انرژی است. به عبارتی اگر برق ساختمانی قطع شود، یو پی اس برق مورد نیاز دستگاه‌های مصرفی را تامین می‌کند.

کاربرد یو پی اس در شبکه

یو پی اس یک پشتیبان قوی برای تامین برق وسیله‌های الکترونیکی است. اما کاربرد یو پس اس در شبکه چیست؟ امروزه اغلب سازمان و شرکت‌ها از خدمات شبکه استفاده می‌کنند. ساده‌ترین تعریف برای شبکه را می‌توان مجموعه‌ای متشکل از دو یا چند کامپیوتر دانست. استفاده از یو پی اس به عنوان یک پشتیبان برق برای شبکه، کارتان را بسیار راحت‌تر می‌کند. یک دستگاه یو پی اس بدون وقفه برق مورد نیاز دستگاه‌های مصرفی را تامین می‌کند؛ حتی زمانی که برق شهری به طور کامل قطع می‌شود.

باتوجه به قطعی‌های متعدد برق در اغلب نقاط کشور، تمامی شرکت‌ها و سازمان‌هایی که از خدمات شبکه استفاده می‌کنند به این دستگاه نیاز پیدا خواهند کرد. از همین‌رو اگر شما نیز در سازمان یا شرکت خود از خدمات شبکه استفاده می‌کنید، می‌توانید از شرکت نصب و راه‌اندازی سرور و شبکه بخواهید تا این خدمت را نیز به شما ارائه دهند.

 دستگاه یو پی اس؛ یکی از خدمات شبکه که شرکت راه اندازی شبکه ارائه می‌دهد

خدمات شبکه که از سوی شرکت‌های فعال در این حوزه ارائه می‌شود متعدد هستند و یک فرد یا تیم پشتیبان شبکه می‌تواند این خدمت‌های مورد نیاز را به شما ارائه کند. در میان انواع خدمات شبکه یکی از سرویس‌هایی که پس از راه‌اندازی شبکه به کاربران ارائه می‌شود، نصب دستگاه یو پی اس و بهره گرفتن از کاربرد یو پی اس در شبکه است.

طرز کار یو پی اس چگونه است؟

در قسمت‌های قبل به صورت مفصل به بررسی کاربرد یو پی اس در شبکه و لزوم استفاده از آن پرداختیم. اما طرز کار ups چگونه است؟ طریقه کار این دستگاه به این صورت است که از دو منبع انرژی برای تامین برق استفاده می‌کند.

یکی از منبع‌ها همان برق شهری است. اما در صورت قطعی برق شهری، این دستگاه از برق ثانویه برای تامین برق دستگاه‌های مصرفی استفاده می‌کند. این منبع ثانویه در واقع همان باتری است که انرژی را در خود ذخیره می‌کند.

کاربرد باتری یو پی اس

این باتری زمانی که به برق شهری متصل است از آن انرژی گرفته و این انرژی را در خود ذخیره می‌کند. زمانی‌که برق شهری دچار اختلال و قطعی می‌شود، دستگاه یو پی اس از انرژی ذخیره شده در باتری برای تامین برق دستگاه مصرف کننده استفاده می‌کند. بنابراین کاربرد باتری یو پی اس، ذخیره و تامین انرژی به عنوان انرژی ثانویه برای دستگاه‌های مصرفی برق است.

کاربرد یو پی اس در شبکه با کمک باتری آن، تامین برق تمام اجزای موجود در شبکه است.

کامیپوترها، پرینترها، مودم‌ها، سرورها و فکس‌ها تمامی از اجزای یک شبکه هستند که با برق کار می‌کنند. اگر برق شهری دچار اختلال شود، دستگاه یو پی اس با کمک برق ذخیره شده در باتری خود، برق مصرفی این دستگاه‌ها را تامین می‌کند. اگر مدام با قطعی برق مواجه می‌شوید و این مشکل در کار کارکنان سازمان و شرکتتان اختلال ایجاد کرده است، باید از شرکت راه اندازی شبکه و پشتیبان شبکه خود بخواهید تا دستگاه ups را نصب کند.

انواع یو پی اس و کاربرد آن‌ها در شبکه

همان‌طور که تا اینجای مطلب متوجه شدید یو پی اس یک منبع تغذیه اضطراری است که اگر از خدمات شبکه استفاده می‌کنید، باید حتما یک دستگاه یو پی اس نیز در محل داشته باشید. همچنین به دلیل نویزهای احتمالی ورودی، با کمک یو پی اس‌ها می‌توان از دستگاه‌های الکترونیکی مانند دیتاسنترها، تجهیزات مخابراتی، دوربین‌های مدار بسته و تجهیزات گران قیمت پزشکی محافظت کرد. بد نیست بدانید یو پی اس‌ها دارای انواع مختلفی هستند:

  • یو پی اس آنلاین
  • یو پی اس آفلاین
  • یو پی اس لاین اینتراکتیو

نحوه کار هر یک از دستگاه‌های یو پی اس با دیگری متفاوت است و کاربردهای گوناگونی نیز دارند. برای بیشتر شدن کارایی و کاربرد یو پی اس در شبکه باید از پشتیبانی شبکه یا شرکت راه اندازی خدمات شبکه خود بخواهید تا مناسب‌ترین دستگاه یو پی اس را متناسب با شبکه شما راه اندازی کنند.

قیمت یو پی اس

همان‌طور که کمی پیش خواندید دستگاه‌های منبع ذخیره دائمی برق یا همان یو پی اس دارای انواع مختلفی هستند که قیمت آن‌ها نیز متغیر است. همچنین ولتاژ این دستگاه‌ها از دیگر مواردی است که بر قیمت آن تاثیرگذار است. انتخاب یک یو پی اس با ولتاژ مناسب به نیاز شما از استفاده این دستگاه بستگی دارد. معمولا سازمان‌های بزرگ، بیمارستان‌ها، بانک‌ها و … برای تامین برق در مواقع اضطراری از یو پی اس‌های با ولتاژ بیشتر استفاده می‌کنند.

برای مصارف عادی معمولا یو پی اس‌های 500 تا 2000 ولت آمپر بیشترین کارایی را دارند. باتوجه به اینکه قیمت این دستگاه‌ها متغیر است، برای اطلاع بیشتر از کاربرد یو پی اس در شبکه و قیمت انواع یو پی اس از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین مقالات

ایمان مخلصی 28 مهر 1400

مدیریت متمرکز شبکه چیست؟

مدیریت شبکه را بطور کلی می‌توان به دو دسته مدیریت متمرکز و غیر متمرکز تقسیم...
ایمان مخلصی 26 مهر 1400

تکنسین شبکه چه دوره های را باید طی کند؟

چگونه می‌توانم وارد بازار کار شبکه شوم؟ برای ورود به این بازار چه دوره‌هایی را...
ایمان مخلصی 24 مهر 1400

نصب و راه اندازی ایمیل سرور

آیا تاکنون ایمیلی دریافت کرده‌اید که دامنه ناشناسی داشته باشد؟ اغلب ایمیل‌هایی که روزانه در...
ایمان مخلصی 18 مهر 1400

عیب یابی شبکه های کامپیوتری

فکر می‌کنید عیب یابی شبکه های کامپیوتری سخت است؟! اگر با رایج‌ترین مشکلاتی که در...