فروش voip

استفاده کردن از سامانه ویپ در حال حاضر به دلیل صرفه جویی زیاد در هزینه‌های تماس و همچنین کم بودن هزینه برای پیاده سازی آن یکی از دلایل اصلی است که شرکت‌ها به راه اندازی ویپ روی آورده‌اند.

به اجرا در آوردن سامانه ویپ نیازمند خرید تجهیزاتی است که این تجهیزات برای راه اندازی این سیستم مورد نیاز هستند. فروش voip و تجهیزات آن در حال حاضر توسط وب سایت‌ها و فروشگاه‌های مختلفی در حال انجام است. آشنایی با این تجهیزات و انواع آن باعث افزایش کیفیت و همچنین پیاده سازی سیستم تلفن تحت شبکه بدون مشکل می‌شود.

صدا روی پروتکل اینترنت

تجهیزاتی مانند تلفن ای پی، سانترال، گیت وی، تجهیزات جانبی و مواردی از این دست جزو تجهیزاتی است که برای راه اندازی ویپ نیاز خواهید داشت. برای خرید تجهیزات ویپ بهتر است با یک مشاور فروش voip قبل از خرید مشورت کنید؛ چراکه کیفیت تجهیزات نام برده مانند تلفن ip مدیریت، مبدل voip، تلفن تحت شبکه ip و … از اهمیت بالایی برخوردار است.

منظور از سامانه ویپ چیست؟

یکی از تکنولوژی‌های جدید برای انتقال صدا از طریق شبکه است. در این حالت شما برای برقراری تماس تلفنی نیازی به کابل کشی تلفن نخواهید داشت و تنها با استفاده از سانترال و خطوط شبکه می‌توانید تماس صوتی برقرار کنید. در این سامانه به جای استفاده از تلفن‌های سانترال قدیمی از سانترال‌های ip استفاده می‌شود. این مورد می‌تواند به دو صورت سخت افزاری یا نرم افزاری پیاده سازی شود.

سامانه ویپ

اگر از خود می‌پرسید سیستم تلفنی ویپ چگونه کار می‌کند باید بدانید که در این سیستم برقراری تماس تلفنی از طریق LAN یا شبکه‎ های محلی و اینترنت صورت می‌گیرد. این سیستم نسبت به مراکز تلفنی سانترال دارای پایداری و انعطاف بیشتری است. دسترسی آسان، مدیریت بهتر و همچنین ظرفیت نامحدود از جمله ویژگی‌های این سیستم به شمار می‌رود.

تجهیزات مورد نیاز راه اندازی سیستم ویپ

در هر سیستم ویپ موارد مختلفی مورد نیاز است که دسته بندی کردن آن‌ها باعث خواهد شد خرید و فروش voip برای شما راحت‌تر باشد. به عنوان مثال تلفن تحت شبکه یکی از تجهیزاتی است که باید داشته باشید؛ شما می‌توانید این تلفن را از همان وبسایتی که voip را خریداری می‌کنید تهیه کنید. سانترال تحت شبکه یکی از ضروری‌ترین تجهیزاتی است که برای استفاده از سیستم ویپ به آن نیاز پیدا خواهید کرد. از دیگر تجهیزات مورد استفاده در سیستم ویپ می‌توان به مواردی چون تلفن ip مدیریت، مبدل voip، کارت استریسک، هدست تلفن، تلفن تحت شبکه و گوشی اتاق کنفرانس اشاره کرد.

تلفن تحت شبکه (ip)

یکی از تجهیزاتی که جزو تجهیزات فروش voip مورد نیاز هر سیستم ویپ است، تلفن تحت شبکه است. این وسیله در داخل شبکه نقش دریافت کننده و ارسال کننده صوت را برعهده دارد. برندهای مختلفی اقدام به تولید و فروش آن می‌کنند که از جمله شناخته شده‌ترین آن‌ها می‌توان به گرند استریم، فنویل و نیوراک اشاره کرد. عموما وب سایت‌هایی که به فروش voip و تجهیزات آن مشغول‌اند، برندهای مختلفی از این محصول را برای فروش فراهم آورده‌اند.

تلفن تحت شبکه

این تلفن یک تلفن ساده است که یک الی دو خط دارد.

گوشی مخصوص اتاق کنفرانس

این وسیله تنها وظیفه‌ای که دارد مورد استفاده قرار گرفتن در کنفرانس صوتی است. به دلیل آن که نیاز به رسیدن صدا در کنفرانس از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، معمولا این وسیله دارای میکروفون و اسپیکر تقویت شده است.

تلفن ip مدیریت

این وسیله یک گوشی تلفن پیشرفته است که معمولا دارای صفحه نمایش رنگی نیز است. از ویژگی‌هایی این نوع از گوشی‌ها می‌توان به ساپورت تعداد خطوط بالا اشاره کرد.

مبدل voip

این وسیله بین خطوط ویپ و سانترال مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مبدل وظیفه دارد سیگنال‌های دیجیتال را به آنالوگ و آنالوگ را به دیجیتال تبدیل کند. تمامی فروشگاهایی که فروش voip و تجهیزات آن را انجام می‌دهند این وسیله را نیز برای فروش دارند.

در حالت عادی سیگنال‌ها روی خطوط تلفن به صورت آنالوگ است ولی برای انتقال این سیگنال‌ها در شبکه نیاز به تبدیل کردن آن به سیگنال دیجیتال وجود دارد که این تبدیل توسط گتوی ویپ انجام می‌شود. برندهای مختلفی در حال حاضر این وسیله را تولید می‌‌کنند که از شناخته‌ شده‌ترین آن‌ها می‌توان برندهای نیوارک، گرند استریم در نظر گرفت.

تجهیزات گت وی ویپ دارای انواع مختلفی است.

  • گیت وی fxo
  • گیت وی fxs
  • گیت وی gsm
  • گیت وی e1

هدست تلفن

یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز برای تجهیزات ویپ هدست تلفن است. این هدست‌ها دقیقا همان هدست‌های موجود در بازار هستند با این تفاوت که نویز گیر قوی ‌آن‌ها باعث رسیدن صدا به صورت مناسب به استفاده کننده را فراهم می‌آورد.

این هدست‌ها دارای انواع مختلفی است که وابسته به نیاز خود می‌تواند نوع مناسب را تهیه کنید. برندهای معروف برای خرید هدست ویپ را می‌توان برند vt, yealink در نظر گرفت.

کارت استریسک

این کارت که با عنوان کارت تلفن ویپ در فروشگاه‌های فروش voip و تجهیزات ویپ موجود است.برای تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. وابسته به نوع کامپیوتری که قصد راه اندازی و نصب این قطعه را در آن دارید می‌توانید از نوع pci و یا pcie استفاده کنید. برای خرید کارت شبکه حتما خدماتی که ارائه می‌دهد را بررسی کنید و نیاز کامپیوتر را شناسایی کنید.

این کارت‌ها به چهار دسته کلی fxo, gsm, fxs , e1 تقسیم بندی می‌شوند.

سانترال تحت شبکه

قلب هر سیستم ویپ را می‌توان دستگاه سانترال تحت شبکه در نظر گرفت. این وسیله می‌تواند به صورت نرم افزاری و یا به صورت سخت افزاری پیاده سازی شود. این تجهیز یکی از اصلی‌ترین وسایلی است که برای ارائه خدمات ویپ به آن نیاز خواهیم داشت. برای تهیه سانترال تحت شبکه و خرید آن نیاز است قبل از هر چیزی با کارشناس voip هماهنگ باشید و تجهیز مورد نظر خود را خریداری نمایید.

خرید تجهیزات ویپ

یکی از مراحلی که عموما پس از نیاز سنجی در هر سازمانی برای راه اندازی ویپ به آن نیاز است، خرید تجهیزات با کیفیت ویپ است، فروش voip و تجهیزات آن در حال حاضر توسط وب سایت‌ها و فروشگاه‌های مختلفی انجام می‌شود. توجه داشتن به کیفیت تجهیزات باعث خواهد شد که در آینده با مشکلاتی در رابطه با این تجهیزات رو به رو نشوید.

خرید تجهیزات ویپ

توجه داشته باشید که نوع و همچنین کیفیت وسیله موجود وابستگی شدیدی به ساختار و همچنین گستردگی شبکه ویپ شما خواهد داشت، به همین منظور پیشنهاد می‌شود قبل از خرید هر گونه تجهیزات ویپ حتما با یک متخصص راه اندازی voip مشورت نمایید.

آنچه در این مقاله راجع‌به فروش voip خواندید

ویپ مخفف کلمات Voice Internet Protocol است و کاربرد آن انتقال صدا در بستر اینترنت یا شبکه کامپیوتری است. این سیستم به عنوان نسل جدیدی از ارتباطات تلفنی در حال جایگزین شدن با سانترال‌های آنالوگ مانند پاناسونیک است. ممکن است از خود بپرسید برای راه اندازی یک سیستم ویپ، به چه تجهیزاتی نیاز خواهید داشت؟ سانترال تحت شبکه کهبه صورت نرم افزاری و یا سخت افزاری پیاده سازی می‌شود، یکی از اصلی‌ترین تجهیزات در راستای استفاده از این شبکه شناخته می‌شود.

تلفن تحت شبکه، تلفن ip مدیریت، مبدل voip، کارت استریسک، گوشی‌های مخصوص اتاق کنفرانس، تلفن تحت شبکه ip و هدست تلفن برخی دیگر از انواع تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از سامانه ویپ به شمار می‌روند. به عنوان آخرین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، خرید این سیستم و همچنین تجهیزات مورد نیاز آن، از یک فروشگاه و یا وبسایت معتبر است. کیفیت بالای این تجهیزات، تضمین استفاده از آن‌ها برای مدت زمان طولانی‌تری است.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ارتباط با ما

در صورتی که نیاز به خدمات شبکه دارید با ما در تماس باشید.

آخرین مقالات

ابوالفضل ملاکی فروردین 26, 1400

شبکه وایرلس چیست و چه زیر ساختی را نیاز دارد؟

شبکه‌های بی‌سیم شبکه‌های رایانه‌ای هستند که اتصال آن‌ها بدون کابل انجام می‌شود. استفاده از شبکه...
ابوالفضل ملاکی فروردین 19, 1400

نصب سوییچ شبکه

در این مقاله به نکات مهم در نصب سوییچ می‌پردازیم. با توجه به کارکرد و...
javadyasemi فروردین 19, 1400

همه شرکت‌ها نیاز به شبکه درون سازمانی دارند؟

اگر برای شما هم سؤال است که آیا همه سازمان‌ها نیاز به شبکه دارند یا...
javadyasemi فروردین 18, 1400

بهترین ups موجود در بازار

بهترین ups موجود در بازار کدام برند است؟ در این مقاله به بهترین ups موجود...